e-sport

Finały Polskiej Ligi Esportowej Sezon Wiosna 2019 już w ten weekend!

AJ
Artur Janczak
2

Jeżeli lubicie e-sport i kochacie CS:GO to zarezerwujcie sobie trochę czasu w ten weekend. To właśnie wtedy odbędą się finały sezonu Wiosna 2019 Polskiej Ligi Esportowej. Do walki stanie osiem najlepszych zespołów z naszego kraju. Zapowiada się nie lada wydarzenie, gdzie podczas transmisji online będziecie mogli usłyszeć między innymi komentarz Piotra „Izaka” Skowyrskiego. Wśród uczestników znalazły się takie formacje jak: x-kom AGO, Virtus.pro czy Aristocracy.

Dla widzów zostanie przeprowadzona profesjonalna transmisja online z finałów Polskiej Ligi Esportowej. Imprezę będzie można obejrzeć na kanale Izaka w serwisie Twitch. Oczywiście, nie będzie to jedyna gwiazda, którą usłyszycie w czasie rozgrywek. Oprócz niego w wydarzeniu wezmą udział branżowi specjaliści: Paweł "Saju" Pawełczak, Olek "Vuzzey" Kłos oraz Radosław "Mad1" Florkowski. Dzięki wsparciu partnerów w postaci Play, Lotto oraz Logitech G, w puli nagród dla samych rozgrywek CS:GO na 2019 rok znalazło się aż 300 tysięcy złotych. Bezpośrednie przepustki do finałów otrzymały następujące zespoły: x-kom AGO, które broni tytułu mistrza PLE, Aristocracy triumfator ESL Mistrzostw Polski oraz Virtus.pro. Ostatnia formacja po raz pierwszy w historii finałów Polskiej Ligi Esportowej wystąpi na żywo.

Kto sięgnie po puchar PLE?

Oprócz wcześniej wymienionych drużyn jest jeszcze 5 innych formacji, które równie mocno będą walczyć o tytuł mistrza Polskiej Ligi Esportowej Sezon Wiosna 2019. Mowa tutaj o: ex-Wisła Płock, Klan Gadanych Głupot, Warriors, AVEZ Esport oraz Izako Boars. Choć faworytami są głównie zaproszone zespoły, to mocno liczę, że wszyscy uczestnicy dadzą z siebie wszystko i przyjdzie nam oglądać naprawdę dobrego CS-a. Jestem bardzo ciekaw, jak po tych roszadach, zmianach i ogólnej fuzji x-kom AGO skład zaprezentuje się podczas turnieju. Na ten moment to jedna wielka niewiadoma. Do VP dołączył Tomasz "phr" Wójcik, a Aristocracy nadal potrafi mieć zniżkę formy. Niewykluczone, że do finału może dotrzeć ktoś zupełnie inny. Już niebawem się o tym przekonamy.

Harmonogram rozgrywek:

Pierwszy mecz odbędzie się 6 lipca o godzinie 10:00 między Warriors Team i AVEZ Esport. Później w kolejności będą rywalizować ze sobą Aristocracy z Klan Gadanych Głupot, Virtus.pro kontra ex-Wisła Płock i na końcu x-kom AGO zmierzy się na mapie z Izako Boars. Do następnego etapu przejdą cztery formacje, które zagrają o 12:00 i 15:00, natomiast najlepsza dwójka przystąpi do wielkiego finału na wieczór (18:00).

Komu kibicujecie? Kto według Was zgarnie tytuł mistrzowski? Koniecznie dajcie znać w komentarzach. Ja sercem jestem za Aristocracy, ale ich ostatnie wyniki pozostawiają wiele do życzenia i nie ma gwarancji, że tym razem się uda. Mimo wszystko liczę na starcia pełne emocji, dobrych fragów i świetnych zagrań. Finały w weekend i przyznam,że nie mogę się już doczekać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: