Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
e-sport

IEM Katowice 2019 z turniejem major w CS:GO! 2 weekendy pełne esportowych emocji!

Kamil Świątek
4

IEM Katowice 2019 odbędzie się w dniach 21-24 lutego 2019 oraz 28 lutego-3 marca 2019. Będzie on obejmował turniej w CS:GO o klasie Major!

W ostatni weekend lutego oraz pierwszy weekend marca 2019 Katowice ponownie zmienią się w stolicę światowego esportu. To wszystko za sprawą Intel Extreme Masters, który po raz kolejny zawita do Katowic. IEM Katowice 2019 będzie w sumie trwał 8 dni, które wypełnią zmagania w CS:GO jako turniej Valve Major.

IEM Katowice 2019, czyli Major CS:GO wraca do Katowic

Po raz pierwszy w Polsce turniej klasy Major odbył się w 2014 roku i był to ESL Major Series One Katowice 2014, a następnie w 2015 jako ESL One: Katowice 2015. Kolejny turniej Major, który odbył się Polsce był to PGL Major Kraków 2017. Tym razem jednak Major będzie wyglądał inaczej niż zwykle, bo potrwa 3 tygodnie. Pula IEM Katowice 2019 wyniesie 1 000 000$!

Pierwszy z nich, którym będzie New Challengers Stage, odbędzie się w katowickiej ESL Arenie. Następne 2 fazy odbędą się już na terenie MCK i Spodka. W dniach 21-24 lutego odbędzie się druga faza turnieju, New Legends Stage, która będzie miała miejsce w MCK. Finałowa faza, the Champions Stage, odbędzie się w Spodku w dniach 28. lutego do 3. marca.

Michał Blicharz, VP Pro Gaming w ESL powiedział, że "IEM Katowice stał się jednym z najbardziej znanych esportowych turniejów na świecie". "Intel Extreme Masters Katowice skupia najlepszych graczy, fanów i technologię, tak jak żadne inne zawody esportowe  i nadal przewyższają oczekiwania z roku na rok", powiedział John Bonini, wiceprezes i dyrektor generalny grupy VR, Gaming and Esports w Intel Corporation.

IEM Expo ponownie w MCK

Oczywiście podczas Intel Extreme Masters 2019 nie zabraknie targów IEM Expo, które jak co roku odbędą się w katowickim MCK. Tak jak w roku poprzednim będą trwały przez obydwa turniejowe weekendy. W MCK wystawiały się będą jak zwykle topowe marki technologiczne z tytularnym sponsorem turnieju, czyli firmą Intel.

Nie możemy się doczekać tego jak na tym turnieju zaprezentują się polskie drużyny, które uwielbiają grać przed polską publicznością. Świetną informacją, zarówno dla graczy jak i kibiców będzie to, że faza grupowa odbędzie się z udziałem publiczności. Sprzedaż biletów na wydarzenie ruszy we wrześniu 2018. My nie możemy się doczekać!

Zdjęcie: Copyright: ESL | Helena Kristiansson

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: