Akcja Partnerska

Idealny do nowych konsol i wygodnej pracy: monitor MSI Optix MAG274QRF-QD

Kamil Świtalski
4

Nowa generacja konsol zdążyła się już rozgościć — i choć zakup konsoli Sony wciąż przypomina zabawę w kotka i myszkę, najbardziej zaangażowanym graczom udało się upolować chociaż jeden ze sprzętów. I choć zarówno nowe Xboksy jak i PlayStation są fantastycznymi sprzętami, to ich prawdziwy potencjał widać dopiero przy odpowiednim ekranie. Wysokiej jakości monitor lub telewizor są niezbędnym elementem zestawu — dopiero one pozwalają dostrzec wszystkie szczegóły, a przy tym oferują najlepsze wrażenia. W ostatnich dniach miałem przyjemność grać (i pracować) na 27-calowym monitorze MSI Optix MAG274QRF-QD, który ma kilka asów w kieszeni. Zwłaszcza, jeżeli nie macie miejsca na ogromne telewizory zajmujące skandalicznie dużo miejsca. A jak to monitor — może być dużo bardziej uniwersalnym narzędziem!

Najwyższy komfort grania. Monitor MSI Optix MAG274QRF-QD to doskonały kompan najlepszych konsol

Przez wiele lat to przede wszystkim telewizory kojarzone były z graniem na konsolach. W ostatnich latach zaczyna się to zmieniać — i nie chodzi wyłącznie o banalnie proste podłączenie współczesnych konsol do monitorów za pośrednictwem HDMI. Sam charakter grania na konsolach zmienił się nie do poznania. Użytkownicy wybierają ekrany które zaoferują im najwięcej, a przy okazji będą najbardziej uniwersalne.

MSI Optix MAG274QRF-QD to 27-calowy monitor oferujący rozdzielczość WQHD (2560 x 1440 px), pozwalającą dostrzec jeszcze więcej detali. Ale rozdzielczość to dopiero początek. Nie sposób nie zachwycić się szeroką paletą barw, którą zawdzięczamy technologii kropek kwantowych. Quantum Dot odpowiedzialne jest za szerokie pokrycie przestrzeni barw zgodne z kinowym standardem DCI-P3. Nie sposób przejść też obojętnie obok wysokiej częstotliwości odświeżania — 165 Hz, która oferuje najpłynniejszą rozgrywkę. Warto jednak mieć na uwadze, że to rozwiązanie które wyprzedza najnowocześniejsze konsole, które oferują grę w maksymalnie 120 Hz. Wszyscy zapaleni gracze wiedza, że jednym z najważniejszych dla nich parametrów jest czas reakcji matrycy. Tutaj nie ma mowy o żadnych lagach — 1 milisekunda pozwala całkowicie wyeliminować efekt rozdzierania ekranu i niestabilnego generowania klatek obrazu.

Skoro mowa o najwyższej jakości obrazu, to nie mogło też zabraknąć wsparcia dla HDR. Regulacja kontrastu i cieni pozwala na uzyskanie najlepszych efektów wizualnych i zapewnia graczom jeszcze większą immersję. Podobnie zresztą sprawy mają się z System Night Vision, która pozwala nawet w najciemniejszych sceneriach  dostrzec każdy szczegół. Kto poświęca dużo czasu rozgrywce online, zwłaszcza FPS, ten wie jakie to istotne i pomocne przy wykręcaniu lepszych wyników! A kiedy już jesteśmy przy wykorzystanych w urządzeniu technologiach, to warto też wspomnieć o Anti-Flicker i Less Blue Light, które pomagają zadbać o komfort naszego wzroku. Anti Flicker ogranicza migotanie ekranu, co pozwala zadbać o mniejsze zmęczenie oczu. Jeżeli zaś chodzi o ograniczanie emisji niebieskiego światła — również korzystanie wpływa to komfort oczu, nie powoduje zmęczenia, dzięki czemu jeszcze dłużej możemy cieszyć się dobrą zabawą.

Nie tylko do gier — uniwersalność to ogromny as w rękawie monitora MSI Optix

Dobry monitor to złoto — nie tylko do szeroko rozumianej rozrywki, ale także pracy. Jako konsolowiec, w przypadku gier sięgam wyłącznie po takie sprzęty — ale moim podstawowym narzędziem pracy pozostaje komputer. Od blisko trzech lat jest to Macbook Pro (mid 2018) z zestawem złącz USB typu C. Podłączanie komputera bez odpowiednich przejściówek potrafi być kłopotliwe, ale mimo że z gamingową maszyną nie ma on absolutnie nic wspólnego, to z monitorem MSI Optix MAG274QRF-QD tworzy duet idealny. Monitor posiada cały zestaw złącz (o czym za chwilę), ale dzięki wejściu USB typu C mogę bezproblemowo jednym kablem podłączyć peryferium do komputera, bez konieczności sięgania po dodatkowy kabel zasilający. Jeżeli potrzebujecie sporo przestrzeni roboczej, to poczujecie się tutaj jak w domu —27 cali i rozdzielczość 2560 x 1440 px oferuje jej naprawdę wiele. A jako osoba od lat korzystająca z dwóch ekranów (13-calowy ekran Macbooka Pro + 24-calowy monitor), przy większym (ale, co warto zaznaczyć, nie ogromnym) monitorze otrzymałem dodatkową przestrzeń, dzięki której praca na komputerze stała się jeszcze przyjemniejsza. Warto także wspomnieć o fenomenalnych kątach widzenia, które wynoszą blisko 180 stopni!

MSI Optix MAG274QRF-QD: stylowy monitor, który wpasuje się w każde wnętrze

Kupując nowe urządzenie zarówno do biura jak i domu, jako użytkownicy coraz częściej zwracamy uwagę na ich wygląd. Nic w tym dziwnego — współczesne sprzęty potrafią urzec wyglądem. MSI Optix MAG274QRF-QD to jeden z tych monitorów, który idealnie wpasuje się w każdą przestrzeń. To minimalistyczna, niemalże pozbawiona ramek, konstrukcja ze stabilną nóżką, której wysokość możemy regulować w zależności od aktualnych potrzeb. Monitor można też obrócić w tryb pionowy.

Mimo że firma MSI słynie z produkcji akcesoriów dla graczy — i to ku nim kieruje lwią część swoich produktów — z przodu monitora Optix MAG274QRF-QD nie uświadczymy żadnych świecących elementów z diodami RGB. Te, owszem, są — ale skromnie zamaskowane w tylnej części panelu. Prosty monitor z przemyślaną stopką w której możemy zamaskować kabel jest bardzo klasyczny w formie. Z tyłu też znalazło się miejsce dla całego zestawu złącz: dwóch HDMI, jednego Display Port, 1 jack 3,5 mm, po jednym złączu USB typu C i typu B (2.0), a także dwóch typu A (2.0). Solidny pakiet, który będzie wystarczający dla znacznej większości użytkowników — niezależnie od tego, czy będą z monitora korzystać do pracy czy rozrywki.

Doskonały monitor do pracy i zabawy

Monitor MSI Optix MAG274QRF-QD to przykład urządzenia, które potrafi zauroczyć od wejścia. Ciesząca oko, wpasowująca się w każde wnętrze, konstrukcja w połączeniu z wysoką jakości matrycą (rozdzielczość WQHD, odświeżanie 165 Hz, czas reakcji na poziomie 1 ms) tworzą idealny duet. Sprzęt idealnie sprawdza się zarówno do pracy, jak i rozrywki - jest doskonałym kompanem nowoczesnych konsol. 

Wpis powstał przy współpracy z firmą MSI

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: