Polska

Bardzo ciekawa firma od obserwacji Ziemi otwiera biuro w Polsce

Marcin Hołowacz
Bardzo ciekawa firma od obserwacji Ziemi otwiera biuro w Polsce
27

Mam dobre informacje dla ludzi, którzy chcieliby pracować w firmie zajmującej się wykonywaniem radarowych obrazów satelitarnych!

ICEYE

Na stronie pap.pl możemy zapoznać się z paroma informacjami na temat firmy ICEYE:

Celem firmy jest upowszechnienie dostępności do wiarygodnych danych z obserwacji Ziemi przy pomocy konstelacji mikrosatelitów wyposażonych w radar z syntetyczną aperturą (SAR). Zaoferowanie możliwości wykonania radarowych obrazów satelitarnych każdego miejsca na Ziemi, dostępnych w ciągu kilku godzin to usługa skierowana do klientów z sektora morskiego, wydobywczego czy bezpieczeństwa i wywiadu. ICEYE zamierza być pierwszą firmą, która umieści na orbicie mikrosatelitę wyposażonego w radar typu SAR. Usługa ma być dostępna dla klientów komercyjnych w pierwszej połowie 2018 roku. Więcej informacji: www.iceye.com. Źródło.

Jak możemy przeczytać na stronie firmy ICEYE, w przypadku kamer optycznych złe warunki pogodowe potrafią bardzo utrudniać obserwacje, natomiast radar z syntetyczną aperturą pozwala na odbieranie obrazów nawet przy dużym zachmurzeniu oraz w nocy. Jest to niezwykle ważne przy zastosowaniach związanych z bezpieczeństwem i takich gdzie ciągłe dostarczanie danych jest wymogiem.

Firma ICEYE, która skupia się na zapewnianiu szybkiego dostępu do niezawodnych obserwacji Ziemi, pragnie rozwijać swoje możliwości oraz zwiększać tempo rozwoju, a kolejnym krokiem w tym kierunku ma być otworzenie biura w Warszawie!

Mikrosatelita z SAR

15 milionów dolarów dofinansowania sprawiło, że ICEYE ma realne szanse bycia pierwszą firmą na świecie, która wystrzeli na orbitę mikrosatelitę wyposażonego we wspomniany już radar z syntetyczną aperturą (SAR). To tylko pierwszy etap tworzenia całej konstelacji takich mikrosatelitów w ciągu najbliższych lat. Pierwszy ma zostać wystrzelony już pod koniec 2017 roku.

Polska stanowi doskonałą szansę dla firmy ICEYE, umożliwiając jej zwiększenie liczby pracowników i oferowanie obecnym i przyszłym klientom dokładnych i terminowych danych z obserwacji Ziemi - mówi Rafał Modrzewski, CEO i współzałożyciel firmy. - Dorastałem w Polsce i wyjątkowo dobrze znam potencjał i talenty polskich inżynierów, dlatego bardzo się cieszę, że mogę rozwijać działalność ICEYE w Polsce i całej Europie - dodaje. Źródło.

Zgodnie z planem warszawskie biuro miałoby zostać otwarte pod koniec tego roku. Będzie w nim Centrum Operacji Satelitarnych od komunikacji z satelitą oraz od obsługi klienta. Polskie biuro będzie zarządzane przez Witolda Witkowicza i Roberta Wagemanna – są odpowiedzialni również za rekrutację przyszłych pracowników.

Na koniec ważna informacja: Firma ICEYE będzie obecna 16 października na tegorocznych Targach Pracy i Praktyk dla Elektroników i Informatyków, organizowanych przez Politechnikę Warszawską (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych).

Źródło 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu