Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
HTC

I jeszcze jeden i jeszcze raz - One M9 także w wersji phabletowej?

JS
Jakub Szczęsny
1

HTC One M9 (Hima) to jeszcze pieśń niezbyt dalekiej przyszłości, jednak wiadomo już, że HTC wraz z kolejną generacją high-endów być może będzie chciał zaatakować także i rynek phabletów, który coraz bardziej zyskuje na znaczeniu, zwłaszcza, że flagowce zaczynają się niebezpiecznie zbliżać do granicy...

HTC One M9 (Hima) to jeszcze pieśń niezbyt dalekiej przyszłości, jednak wiadomo już, że HTC wraz z kolejną generacją high-endów być może będzie chciał zaatakować także i rynek phabletów, który coraz bardziej zyskuje na znaczeniu, zwłaszcza, że flagowce zaczynają się niebezpiecznie zbliżać do granicy 5,5 cala, która została zarezerwowana właśnie dla takich urządzeń.

Źródło informacji pochodzi z Portugalii - Hima Ace Plus ma być 5,5-calowym phabletem z ekranem o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli. W dodatku, użytkownik otrzyma stereofoniczne głośniki BoomSound umieszczone na dole i na górze urządzenia, co ma odpowiadać obecnemu designowi telefonów HTC.

Co w środku? Hima Ace Plus ma posiadać ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810, który zatyka z częstotliwością aż 2,3 GHz. Ten potwór będzie wspierany przez 3GB pamięci RAM, a dla użytkownika zostanie oddane niemało, bo 32 GB pamięci wewnętrznej. Bardzo prawdopodobne, że producent umieści w urządzeniu dodatkowo slot na karty pamięci microSD(XC), co pozwoli na znaczne zwiększenie dostępnej pamięci phabletu.

Fotki popstrykamy oczywiście dwoma aparatami fotograficznymi i tutaj zaczyna robić się bardzo ciekawie. 20MP z tyłu już robi niezłe wrażenie. Natomiast z przodu ma znaleźć się znana już na rynku jednostka - czteromegapikselowa kamera okraszona technologią ultrapikseli. Powiem tak - o ile ten aparat w telefonach HTC był tylko średni, tak umieszczenie go z przodu to już bardzo miły dodatek. Z reguły obecne smartfony oferują stosunkowo niewiele, jak chodzi o aparaty "do selfie". Najnowsze trendy wskazują na to, że producenci będą się ścigać także i w dziedzinie aparatofonów nastawionych na pstrykanie "fotek z rąsi".

Urządzenie będzie działać na Androidzie Lollipop, a HTC dołoży od siebie Sense UI 7.0. Bateria w tym telefonie średnia jak na taką specyfikację - jedynie 3000 mAh przy bardzo wysokiej rozdzielczości i przy tym procesorze spowoduje, że raczej często będziemy rozglądać się za gniazdkami.

Dodatkowo, Hima Ace Plus ma posiadać czytnik linii papilarnych (mamy nadzieję, że nieco lepiej działający, niż w One Max), który będzie działać także wtedy, gdy ekran jest wygaszony. Niestety nie ma co go oczekiwać na najbliższej imprezie MWC w marcu. Ace Plus powinien zostać wydany około września tego roku.

Grafika: 1, 2

Grafika we wpisie przedstawia smartfon HTC One M8

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

HTCHTC One M9one m9