Recenzja

Recenzja Hykker Air BT - bezprzewodowe słuchawki z Biedronki dla aktywnych, ale nie tylko

Konrad Kozłowski
Recenzja Hykker Air BT - bezprzewodowe słuchawki z Biedronki dla aktywnych, ale nie tylko
16

Czy właśnie trwa moda na słuchawki bezprzewodowe? Zniknięcie złącza jack 3,5 mm w niektórych modelach smartfonów pobudziło branżę i nie tylko osoby nie mające możliwości podłączyć klasycznych słuchawek decydują się na zakup tych wspierających łączność Bluetooth. Minimalizm i dość niska cena to cechy najnowszej propozycji Hykkera. Bezprzewodowe słuchawki Air BT od poniedziałku w Biedronce.

Marzą Wam się tańsze AirPods? Hykker aż tak daleko się nie posunął, ale ten model słuchawek to przede wszystkim niewielki rozmiar całego zestawu. Air BT są połączone cieniutkim przewodem, na którym znalazł się pilot do sterowania poziomem głośności i odbierania połączeń, a także złączem microUSB na krawędzi. Same słuchawki są typu dokanałowego, a w zestawie otrzymujemy dwa zestawy gumek, by dostosować je do naszych potrzeb.

Trzy najważniejsze cechy Hykker Air BT

Obudowa słuchawek jest z aluminium, a dzięki magnesom słuchawki możemy złączyć przed schowaniem do torby. To w pewnym stopniu zapobiegnie zaplątaniu się kabla, ale wcale tego nie unikniemy. Tendencja do zaplątywania jest naprawdę duża, dlatego trzeba na różne sposoby próbować sobie z tym radzić.
Trzy najważniejsze kwestie, o które zapyta każdy potencjalny przyszły posiadacz słuchawek, to jakość dźwięku, działanie przycisków sterujących i czas pracy akumulatora. Zacznijmy od ostatniego, ponieważ posiada on pojemność 65 mAh, co jest niewielką wartością, ale biorąc pod uwagę rozmiar zestawu wcale nie powinniśmy potraktować tego, jako niespodzianki. Producent obiecuje aż 5 godzin rozmów po naładowaniu akumulatora do pełna. Nie przeprowadzałem aż tak długich rozmów, gdyż słuchawki służyły mi przede wszystkim do słuchania muzyki i podcastów. Rozmowy były tylko dodatkiem podczas okresu testowego.

Zobacz też: Słuchawki dokanałowe – te sprzęty Was oczarują

Jeśli przywykliście to codziennego ładowania Waszego smartfona, to posiadając Hykker Air BT będziecie musieli być gotowi na podłączanie kolejnego kabelka każdego wieczoru. Zapowiadane 5 godzin pracy słuchawek jest jak najbardziej osiągalne, nawet przy zróżnicowanym użytku - rozmowy i multimedia - ale musicie pamiętać o wyłączaniu zestawu, gdy nie jest używany. W roli włącznika i wyłącznika występuje środkowy przycisk ze słuchawką.
Użytkownicy powinni mieć się jednak na baczności. Nie wiem, czy producent nie przewidział okoliczności, których zestaw będzie połączony w parę ze smartfonem, ale faktem jest, że przyciski z „plusem” i „minusem” sterują tak naprawdę przede wszystkim… przełączaniem utworów. Odwrócone sterowanie w porównaniu do większości bezprzewodowych słuchawek mnie zaskoczyło - nie miałem nigdy wcześniej styczności z takim rozwiązaniem. Pojedyncze wciśnięcie jednego z przycisków przełącza utwory (poprzedni/następny) natomiast dłuższe przytrzymanie pozwala zmienić poziom głośności multimediów. Nieco zaskakujące, ale koniec końców działa. Wielka szkoda, że w takiej sytuacji poziom głośności ustawiamy trochę na czuja, ponieważ nie ma możliwości delikatnego zwiększenia czy zmniejszenia poziomu jednym kliknięciem - przytrzymując przycisk musimy go dość szybko puścić, jeśli zechcemy tylko minimalnie zmienić głośność.
A co z jakością dźwięku? Tutaj Hykker przygotował naprawdę miłą niespodziankę, gdyż spodziewałem się czegoś gorszego. Nie będę ukrywał, że moje oczekiwania nie były zbyt wygórowane, ale bardzo pozytywnie się rozczarowałem. Dźwięk jest głęboki, niskie tony doskonale wyczuwalne i słyszalne, ale nie zagłuszają pozostałych. Nie brakuje detali, więc poziom średnich i wysokich jest odpowiednio zbalansowany. Ewentualną korektę możemy wprowadzić na poziomie odtwarzacza. Słuchawki Hykker Air BT są naprawdę głośne, co spodoba się sporej grupie użytkowników.
Gdyby to nie były słuchawki dokanałowe, byłbym z nich naprawdę zadowolony. Niestety, moje osobiste preferencje są takie, a nie inne i nie przepadam za tego typu zestawami. Jeśli jednak nie stanowi to dla Was problemu, to wydaje mi się, że tego typ słuchawki w cenie 59,90 zł będą całkiem niezłym zakupem. Pozwolą Wam przebrnąć przez cały (standardowy) dzień słuchając muzyki czy podcastów podczas drogi do pracy czy szkoły, a przecież nie wspomniałem jeszcze o jednej z kluczowych cech Hykker Air BT.

To słuchawki dla aktywnych, ale nie tylko

Odpowiednie wykończenie słuchawek - czyli obecność dodatkowych, gumowych elementów - czyni je dobrym kompanem podczas uprawiania sportu. Słuchawki nie wypadają z uszu nawet podczas nagłych ruchów, a obecność na szyi kabelka łączącego obydwie słuchawki nie pozwoli nam ich zgubić, gdyby jednak do tego doszło.
Hykker Air BT być może nie zachwycą Was swym wyglądem, ale okazują się być bardzo miłą niespodzianką. Podczas kilkunastu dni testów nie sprawiły mi problemu, ale trudno powiedzieć jak zachowają się po miesiącu intensywnego użytkowania. Szczególnie podczas treningów (w mało sprzyjającej pogodzie).  Słuchawki kupicie w Biedronce od poniedziałku, 25 września.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu