Motoryzacja

Hybrydowa Toyota RAV4 ma groźnego rywala! Oto nowa Honda CR-V!

Marek Adamowicz
Hybrydowa Toyota RAV4 ma groźnego rywala! Oto nowa Honda CR-V!
33

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie Honda pokazała kolejną odsłonę kultowego już modelu CR-V. Okazuje się, że może być to najgroźniejszy rywal dla Toyoty RAV4. Jej hybrydowa odmiana wreszcie doczeka się godnego przeciwnika!

Trwający w najlepsze 88. Salon Samochodowy w Genewie przyniósł ze sobą wiele europejskich i światowych premier. Honda przywiozła ze sobą nową generację kultowego SUV-a CR-V. W odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów, Japończycy wprowadzają również ekologiczne odmiany. Czy Toyota RAV4 wreszcie będzie miała godnego rywala?

W porównaniu do poprzednika nowa Honda CR-V jest większym samochodem – zwiększył się również rozstaw osi. Przełożyło się to na zdecydowanie przestronniejszą kabinę i powiększony bagażnik. Dzięki temu japoński SUV może zabrać na pokład nawet siedem osób, bowiem na liście wyposażenia opcjonalnego znajdzie się trzeci rząd siedzeń. Klapę bagażnika wyposażono w system Power Hands, który umożliwia bezproblemowy dostęp do przestrzeni ładunkowej oraz zaprogramowanie klapy, by otwierała się na konkretną wysokość.

Kabina nowej Hondy CR-V jest jeszcze lepiej wykończona, a materiały wyższej jakości. Trzystopniowy schowek w środkowej konsoli pozwala utrzymać porządek wewnątrz samochodu. Na środku konsolety pojawi się duży ekran systemu multimedialnego. Jednak największe zmiany znajdziemy pod maską.

Początkowo Honda CR-V będzie oferowana wyłącznie z benzynowym silnikiem 1.5 VTEC Turbo. Moc będzie przenoszona na przednie lub wszystkie koła (dzięki inteligentnemu systemowi Real Time AWD) poprzez 6-stopniową, manualną skrzynię biegów lub bezstopniowy automat CVT. Na początku 2019 roku pojawi się również odmiana ekologiczna. Wtedy też w salonach zadebiutuje hybrydowa Honda CR-V. Jej zespół napędowy składać się będzie z 2-litrowego motoru benzynowego i-VTEC (pracującego w trybie Atkinsona) oraz dwóch silników elektrycznych. Również w tym wypadku za przenoszenie mocy na koła odpowiadać jednostopniowa przekładnia.

Nowa Honda CR-V pojawi się w salonach pojawi się jesienią bieżącego roku. Początkowo oferowana będzie wyłącznie z benzynowym silnikiem 1.5. Hybryda wejdzie do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu