Komputery i laptopy

Huawei Matebook w Polsce. Bardzo ładny i bardzo drogi

Grzegorz Marczak
Huawei Matebook w Polsce. Bardzo ładny i bardzo drogi
61

Huawei wreszcie wprowadza Matebooka do Polski. Przypomnę, że urządzeni to premierę miało w lutym w przed dzień targów MWC 2016. Jeśli wcześniej nie słyszeliście o Matebookach to przypomnę, że jest to sprzęt z kategorii dwa w jednym - łączy więc ona funkcje narzędzia do pracy jakim jest laptop oraz narzędzia do konsumpcji mediów i komunikacji jakim jest tablet.

Matebook jest to więc hybrydowy tablet napędzany Windowsem 10. Urządzenie wykonano w całości z metalu. Krawędzie są mocno zaokrąglone i szlifowane diamentowym ostrzem. Na jednej z nich umieszczono czytnik linii papilarnych, który pełni jednocześnie funkcję przycisku zasilania. Dolna kryje natomiast dwa głośniczki multimedialne wsparte technologią Dolby Audio. Warto dodać, że oprócz tego w zestawie otrzymujemy słuchawki dokanałowe z aktywną redukcją szumów. Matebook ponadto posiada dwa mikrofony oraz przednią kamerkę do wideorozmów.

Konstrukcja waży 640 gramów i ma zaledwie 6,9 mm grubości. W oczy rzucają się od razu bardzo cienkie, 10-milimetrowe ramki wokół ekranu – mogą one mieć kolor biały lub czarny. Matryca IPS o rozdzielczości 2160 x 1440 px. Huawei zapewnia, że jej jasność sięga 400 nitów. Atutem ma być również 85-procentowe pokrycie palety NTSC. Ekran stanowi 84 proc. całej powierzchni przedniego panelu.

Sercem Huawei Matebook jest procesor Intel Core M3 i M5 (za granicą jest również wersja z M7).

Wewnątrz zastosowano baterię o pojemności 4430 mAh. Wspiera ją software’owy mechanizm oszczędzania energii, który ma zmniejszać zużycie energii o 25 proc. W rezultacie średni czas pracy Matebooka przy standardowym użytkowaniu, jak zapewnia producent, ma wynieść 10 godzin pracy biurowej, 29 godzin słuchania muzyki lub 9 godzin oglądania filmów.. Dołączona ładowarka ma kompaktowe wymiary oraz obsługuje zarówno urządzenia ze złączami USB-C jak i Micro USB.

Klawiatura (w PL w pakiecie) jest podświetlana i pełni również funkcję etui (jest odporna na zachlapania). Same klawisze mają cechować się wysoką ergonomią i odpornością na zachlapanie. Tablet wpięty w klawiaturę może być ustawiony pod jednym z dwóch kątów: 67 stopni lub 52 stopnie. Dodatkowo dokupić możemy ponadto akcesoria: MateDock oraz rysik (w Pl dok jest w zestawie). Ten ostatni obsługuje 2048 poziomy nacisku. Zaprojektowano go we współpracy z firmą Autodesk, dzięki czemu akcesorium ma sprostać oczekiwaniom profesjonalistów. Wyposażono go ponadto w laserowy wskaźnik oraz trzy przyciski fizyczne. Zastosowaną wewnątrz baterię naładujemy w godzinę, co ma wystarczyć na miesiąc pracy.

MateDock jest natomiast podręcznym adapterem pozwalającym na podłączenie tabletu do monitora, projektora czy nawet routera. Urządzenie wyposażono m.in. w wyjścia VGA, RJ-45, a także pełnowymiarowe porty USB.

No a teraz ceny Huawei Matebook, trzymajcie się dobrze:

:

  • N
  • N

.

Jest to porównywalny poziom cenowy co do konkurencyjnych rozwiązań tego typu z tym, że warto zauważyć iż w tej w pakiecie mamy zarówno klawiaturę jak również stacje dokującą.

Jeśli chodzi o pierwsze wrażenia z spotkaniem z Matebookiem to są one bardzo dobre. Sprzęt robi wrażenie bardzo solidnego i bardzo dobrze wykonanego. Klawiatura faktycznie działa sprawnie a pisze się bardzo przyjemnie. Więcej będziemy mogli jednak powiedzieć po testach urządzeniach, które mam nadzieję opublikujemy niedługo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu