Internet

Huawei chce przyspieszyć 5G. Zapowiada wdrożenie 5.5G

Mirosław Mazanec
Huawei chce przyspieszyć 5G. Zapowiada wdrożenie 5.5G
4

5.5G nie jest oficjalnym standardem, ale przyspiesza transmisję danych analogicznie jak w przypadku LTE-Advanced lub LTE-Advanced Pro.

Dzięki wspólnym wysiłkom branża poczyniła znaczne postępy i jest gotowa na wdrożenia sieci 5.5G – oznajmił podczas konferencji Global MBB Forum 2022 odbywającej się w Bangkoku w Tajlandii David Wang, Dyrektor Wykonawczy Zarządu i Przewodniczący Zarządu ds. Infrastruktry ICT w Huawei.

Firma proponuje 4 najważniejsze funkcje rozwoju 5G. To 10 Gb/s downlink, 1 Gb/s uplink, obsługa 100 mld połączeń i natywna inteligencja.

– Branża telekomunikacyjna stale się rozwija. Dokonano przełomów w kluczowych technologiach dla 5.5G, a ultra szybkie pasma już teraz mogą zapewnić połączenia o prędkości 10 Gbit/s  – podkreślił David Wang.

Jego zdaniem przedstawiciele branży powinni wspólnie wypracować nowe standardy, częstotliwości, produkty, ekosystemy oraz aplikacje pod sieć 5.5G.

Standardy mają pomóc branżom związanym komunikacją mobilną rozwinąć sieci 5.5G według jasno określonej ścieżki. Firmy powinny wspólnie badać, jakich osiągów infrastrukturalnych będzie wymagać 5.5G, aby wspierać nowe usługi.

Dzięki nowym częstotliwościom operatorzy będą mogli osiągać prędkość 10 Gbit/s. Trzeba również zmodernizować sieci i urządzenia, żeby zapewnić obsługę takich łączy. Operatorzy i sprzedawcy sprzętu będą musieli poprawić też plany dotyczące rozwoju sieci 5.5G. Wszystko w celu lepszego połączenia zarówno ludzi, jak i urządzeń. Natomiast sprzedawcy muszą dostosować koszty i modułowe możliwości do nowych scenariuszy zastosowań tych urządzeń.

Ostatnim etapem według Huawei będzie pojawianie się nowych aplikacji w miarę rozwoju nowych standardów, częstotliwości, produktów i ekosystemów związanych z 5.5G.

Źródło: Depositphotos

Inteligentnie połączone pojazdy stworzą nową, mobilną przestrzeń i zostaną szeroko przyjęte przez społeczeństwo oraz krajowe gospodarki. Z kolei inteligentne połączenia w różnych gałęziach przemysłu doprowadzą do rozwiązania silosów branżowych, napędzając kompleksową modernizację przemysłu. Dlatego istotne jest, aby wszystkie podmioty z branży współpracowały w zakresie rozwoju nowych aplikacji - wyjaśniał Wang.

Gospodarzem Global Mobile Broadband Forum 2022 jest Huawei wraz z partnerami branżowymi GSMA i GTI. To coroczne forum gromadzi operatorów sieci komórkowych, liderów branży i partnerów firmy z całego świata. Uczestnicy zastanawiają się jak uczynić 5G sukcesem komercyjnym, ekologicznym oraz technologicznym.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news