Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

HTC zaprezentowało najnowszy model z serii One - SV LTE

GU
Grzegorz Ułan
15

Właśnie otrzymaliśmy informację, że dziś w Londynie swoją premierę miał nowy smartfon od HTC - HTC One SV LTE. Już po oznaczeniu modelu widać, że tym razem HTC poszło w kierunku zapewnienia błyskawicznego internetu na smartfonach. W sumie interesująca propozycja, ciekawe tylko, co na to operatorzy...


Właśnie otrzymaliśmy informację, że dziś w Londynie swoją premierę miał nowy smartfon od HTC - HTC One SV LTE. Już po oznaczeniu modelu widać, że tym razem HTC poszło w kierunku zapewnienia błyskawicznego internetu na smartfonach. W sumie interesująca propozycja, ciekawe tylko, co na to operatorzy, to chyba głównie w ich gestii jest czy dany potencjał urządzeń jest wykorzystany w tym kierunku. Na tę chwilę cieszę się, jak mam dostęp do 3G, nawet w Warszawie. Obecny postęp i możliwości urządzeń poszły o wiele dalej niż dostosowywanie infrastruktury, która byłaby w stanie zapewnić im pełną obsługę. Ale wróćmy do samego smartfonu.

Na pokładzie oczywiście najnowsze HTC Sense 4 oraz Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Wyświetlacz 4,3 cala, super LCD-2, szkło Gorilla Glass 2. Rozdzielczość ekranu to 480 x 800. Procesor to dwurdzeniowy Qualcomm S4 1,2 GHz. RAM - 1GB DDR2, a pojemność dysku 8GB.

Nie sposób wspomnieć jeszcze o aparacie. Aparat główny: 5 megapikseli z automatycznym ustawianiem ostrości, funkcją panoramy oraz lampą błyskową LED i czujnikiem BSI (lepsze zdjęcia przy słabym oświetleniu). Aparat przedni: 1,6 megapiksela również z czujnikiem BSI.

W sprzedaży pojawi się jeszcze w grudniu, podejrzewam, że przed świętami. Czy ten model zawojuje segment rynku opanowany przez Samsunga? Na pewno będzie trzeba się z nim liczyć. Widzimy tu naprawdę mocny procesor, obsługę NFC, LTE, to już najnowsze obecnie standardy w smartfonach, do tego ładne, przyjemne wzornictwo i wykonanie tego modelu. Osobiście mam nadzieję, że HTC wróci z tym modelem na właściwe sobie miejsce, które świętował jeszcze za czasów modelów HTC Desire.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: