HTC

Następny telefon od HTC będzie stworzony do ściskania. Reklama nie daje co do tego złudzeń

Marcin Hołowacz
9

HTC jest tajwańskim producentem smartfonów znanych z tego, że należy je ściskać… co? Może trochę przesadziłem, HTC jeszcze nie jest powszechnie znane z przenośnej elektroniki, którą przede wszystkim należy ściskać, ale już niebawem może to ulec zmianie.

HTC U do ściskania

16 maja 2017 roku świat będzie miał okazję zobaczyć coś niesamowitego w postaci modelu HTC U, którego głównym przełomem ma być związek telefonu z jakąś formą ściskania, dzięki czemu… nie do końca wiadomo co będzie można uzyskać. Być może będzie to po prostu forma nawigowania w urządzeniu, tzn. zamiast jeździć palcem po ekranie dotykowym, po prostu zdecydujemy się na to aby wywierać nacisk na krawędziach obudowy. A może po prostu wszyscy przesadzamy z analizowaniem zapowiedzi HTC, bo tak naprawdę chodzi o to, że firma dosłownie wypuści na rynek telefon zrobiony z gumy i będzie można go najzwyczajniej w świecie ściskać… tak po prostu.

Zawsze to szansa na coś oryginalnego

Jeżeli faktycznie będzie to jakaś ciekawa, w miarę poręczna forma podejmowania interakcji np. z aplikacjami urządzenia, to na pewno warto docenić próbę wyróżnienia się z tłumu innowacyjnych smartfonów, które w większości są niemal identyczne pod każdym względem. Dobrze, niech próbują czegoś nowego. Samsung zrobił telefony z zakrzywionym ekranem na krawędziach, więc HTC zrobi coś, co należy ściskać.

Jak mówi opis pod filmikiem z reklamą na YouTube:

Naturalna. Intuicyjna. Łatwa. Nowa metoda interakcji z twoim smartfonem nadchodzi.

Jeśli o mnie chodzi, to nigdy nie przywiązywałem większej wagi do jakichkolwiek bajeranckich udziwnień. Rozumiem i doceniam chęć wyróżnienia się, zrobienia czegoś odważniejszego, bardziej oryginalnego niż konkurencja, ale… poza tym, że jestem w stanie to docenić, na pewno nie odczuwałbym w związku z tym jakiejkolwiek ekscytacji, która mogłaby mnie przekonać do kupienia takiego produktu.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu