HTC

Następny telefon od HTC będzie stworzony do ściskania. Reklama nie daje co do tego złudzeń

Marcin Hołowacz
Następny telefon od HTC będzie stworzony do ściskania. Reklama nie daje co do tego złudzeń
9

HTC jest tajwańskim producentem smartfonów znanych z tego, że należy je ściskać… co? Może trochę przesadziłem, HTC jeszcze nie jest powszechnie znane z przenośnej elektroniki, którą przede wszystkim należy ściskać, ale już niebawem może to ulec zmianie.

HTC U do ściskania

16 maja 2017 roku świat będzie miał okazję zobaczyć coś niesamowitego w postaci modelu HTC U, którego głównym przełomem ma być związek telefonu z jakąś formą ściskania, dzięki czemu… nie do końca wiadomo co będzie można uzyskać. Być może będzie to po prostu forma nawigowania w urządzeniu, tzn. zamiast jeździć palcem po ekranie dotykowym, po prostu zdecydujemy się na to aby wywierać nacisk na krawędziach obudowy. A może po prostu wszyscy przesadzamy z analizowaniem zapowiedzi HTC, bo tak naprawdę chodzi o to, że firma dosłownie wypuści na rynek telefon zrobiony z gumy i będzie można go najzwyczajniej w świecie ściskać… tak po prostu.

Zawsze to szansa na coś oryginalnego

Jeżeli faktycznie będzie to jakaś ciekawa, w miarę poręczna forma podejmowania interakcji np. z aplikacjami urządzenia, to na pewno warto docenić próbę wyróżnienia się z tłumu innowacyjnych smartfonów, które w większości są niemal identyczne pod każdym względem. Dobrze, niech próbują czegoś nowego. Samsung zrobił telefony z zakrzywionym ekranem na krawędziach, więc HTC zrobi coś, co należy ściskać.

Jak mówi opis pod filmikiem z reklamą na YouTube:

Naturalna. Intuicyjna. Łatwa. Nowa metoda interakcji z twoim smartfonem nadchodzi.

Jeśli o mnie chodzi, to nigdy nie przywiązywałem większej wagi do jakichkolwiek bajeranckich udziwnień. Rozumiem i doceniam chęć wyróżnienia się, zrobienia czegoś odważniejszego, bardziej oryginalnego niż konkurencja, ale… poza tym, że jestem w stanie to docenić, na pewno nie odczuwałbym w związku z tym jakiejkolwiek ekscytacji, która mogłaby mnie przekonać do kupienia takiego produktu.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu