Moje przemyślenia

HTC prezentuje nowe telefony z Windows Phone 8 - wyglądają fantastycznie!

KK
Konrad Kozłowski
26

Zgodnie z przewidywaniami, dzisiejsza konferencja HTC dotyczyła smartfonów z systemem Windows Phone 8 - 8X. Jak przyznał CEO firmy, Peter Chou, po 15 latach współpracy, zaprezentowane dziś modele są najbardziej ekscytującymi produktami jakie kiedykolwiek powstały, a wtórował mu nie kto inny jak Stev...

Zgodnie z przewidywaniami, dzisiejsza konferencja HTC dotyczyła smartfonów z systemem Windows Phone 8 - 8X. Jak przyznał CEO firmy, Peter Chou, po 15 latach współpracy, zaprezentowane dziś modele są najbardziej ekscytującymi produktami jakie kiedykolwiek powstały, a wtórował mu nie kto inny jak Steve Ballmer.

Pierwszym z zaprezentowanym telefonów od HTC jest Windows Phone 8X. Jest to flagowy model tajwańskiego producenta z systemem Microsoftu - charakteryzuje się ekranem o przekątnej 4,3 cala o rozdzielczości HD 720p. Wewnątrz znajdziemy dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.5GHz, 1 gigabajt ramu oraz 16 gigabajtów wewnętrznej pamięci. Ponadto po raz pierwszy w telefonie Windows Phone pojawił się dedykowany wzmacniacz Beats Audio, który odpowiada nie tylko za dźwięk w słuchawkach, ale także za ten wydobywający się z głośnika.

Windows Phone 8S zaś jest mniejszym urządzeniem, z czterocalowym ekranem z rozdzielczością WVGA. Całość napędza dwurdzeniowy procesor 1.0GHz i 512 megabajtów ram, zaś do dyspozycji użytkownika będą 4 gigabajty pamięci wewnętrznej.

Jednak same specyfikacje to nie wszystko - nowe telefony od HTC były projektowane w oryginalny sposób. Wszystko rozpoczęło się od płaskiej powierzchni 2D, którą przeobrażono w obiekt 3D. Kolejne elementy jak ekran czy przyciski były dodawane po kolei, niczym budowanie piramidy. Według zapewnień kolorystyka urządzeń również nie jest przypadkowa - są po prostu "śmiałe, wyrafinowane i pełne przygód". Interesującą cechą jest także zakrzywione szkło, zachodzące aż na tył urządzenia.

Przyznam szczerze, że wizualnie smartfony HTC zrobiły na mnie o wiele większe wrażenie aniżeli nowe Lumie 920 czy 820. Irytujące zaś jest ciągłe powtarzanie, że każda z firm znakomicie rozumie ideę systemu Windows Phone i we współpracy z Microsoftem była w stanie osiągnąć takie rezultaty. Bo jak inaczej można zinterpretować słowa: "nie było jeszcze takiego telefonu, który naprawdę zawarłby w sobie system Windows Phone". Z pewnością Nokia nie może podzielić tego zdania, prawda?

Chyba najważniejszą informacją jest to, że nowe telefony będą dostępne już na początku listopada u 150 operatorów w ponad 50 krajach. Gdy tylko dowiemy się kiedy będą dostępne w Polsce z pewnością Was o tym poinformujemy!

Źródło: 1, 2. Grafiki: HTC, 1, 2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

HTC