HTC

HTC One Nexus Experience - kolejny smartfon z czystym Androidem

MS
Maciej Sikorski
22

Jakiś czas temu wspominałem, iż HTC może w najbliższym czasie zaprezentować wersję smartfonu HTC One z czystym Androidem na pokładzie. Firma dementowała te pogłoski, ale wiele osób uważało, że to zwykła zasłona dymna. Długo nie musieliśmy czekać, by przekonać się, kto ma rację: tajwańska korporacja...

Jakiś czas temu wspominałem, iż HTC może w najbliższym czasie zaprezentować wersję smartfonu HTC One z czystym Androidem na pokładzie. Firma dementowała te pogłoski, ale wiele osób uważało, że to zwykła zasłona dymna. Długo nie musieliśmy czekać, by przekonać się, kto ma rację: tajwańska korporacja pochwaliła się sprzętem HTC One Nexus experience. Samsung Galaxy S4 Google Edition zyskał konkurenta – klienci mają podstawy do zadowolenia.

Przedstawiciele HTC mogli zaprzeczać, ale sporo osób i tak wiedziało swoje i głośno powtarzało, że azjatycki producent w najbliższym czasie pokaże sprzęt z czystym Androidem. Nie jest to oczywiście całkowicie nowy model, lecz dobrze nam już znany HTC One – obecny flagowiec firmy. To wersja przeznaczona dla osób, które nie przepadają za nakładkami producentów i cenią sobie możliwość pracy z Androidem w jego „podstawowej” formie (urządzenie trafi na rynek z OS Android 4.2.2 Jelly Bean). Oznacza to oczywiście, iż użytkownik straci bonusy oferowane przez producenta w ramach interfejsu Sense (nie zniknie dodatek w postaci technologii Audio Beats).

Smartfon ma być dostępny od 26 czerwca w Google Play. Początkowo będą go mogli kupić jedynie klienci w USA, ale z czasem model trafi zapewne na kolejne rynki. Cena? Tu nie należy się spodziewać większych zmian – HTC One z nakładką Sense kosztuje w Stanach Zjednoczonych 599 dolarów i tyle samo przyjdzie zapłacić za urządzenie HTC One Nexus experience. Cena niska nie jest, ale warto podkreślić, że SGS 4 Google Edition to wydatek rzędu 649 dolarów.

Pisząc o nowej propozycji HTC warto wspomnieć o odblokowanym bootloaderze (zapewne ucieszy to wielu potencjalnych użytkowników). Kolejna ciekawostka może zainteresować osoby, które już zainwestowały w smartfon HTC One – firma prawdopodobnie umożliwi im pozbycie się nakładki Sense i pracę z czystym Androidem. Wszystkie te działania powinny się przełożyć na zwiększenie sprzedaży tajwańskiej korporacji. Choć są one trochę spóźnione i można mówić o utraceniu sporej szansy na spektakularny sukces, to nadal nie powinno się wykluczać, że producent w końcu zacznie nadrabiać straty, jakie ponosił na przestrzeni ostatnich kwartałów. Zwłaszcza, iż w branży wspomina się już o kolejnym ciekawym modelu z ich oferty. Mowa o phablecie funkcjonującym póki co pod nazwą T6.

Jeżeli wierzyć pogłoskom, to korporacja zaproponuje klientom sprzęt z blisko 6-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Na pokładzie miałby się również znaleźć czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 o taktowaniu 2,3 GHz, a także 2 GB pamięci operacyjnej. Słuchawka może się doczekać akumulatora o pojemności 3300 mAh, interesującego modułu fotograficznego oraz kolejnej wersji Androida. Jeżeli te doniesienia zostaną potwierdzone, to firma faktycznie będzie mogła liczyć na sporą uwagę mediów i potencjalnych klientów, którzy z coraz większym entuzjazmem reagują na sprzęt będący czymś pośrednim miedzy smartfonami a tabletami. Pytanie, czy HTC zrealizuje ten projekt bez większych wpadek...?

Źródło grafiki: hi-tech.mail.ru

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidHTC