Świat

HTC Dream/G1 ruszył w świat

Paweł Grzegorz Iwaniuk
HTC Dream/G1 ruszył w świat
26

Stało się. Dzisiaj, 23 dnia września, 2008 roku pańskiego, koncern Google wprowadził do sprzedaży pierwszy telefon komórkowy z opracowanym przez siebie systemem Android? Czy to początek kolejnej rewolucji? Czy wyprodukowane przez HTC urządzenie będzie pogromcą lub chociażby konkurentem dla iPhone? P...

Stało się. Dzisiaj, 23 dnia września, 2008 roku pańskiego, koncern Google wprowadził do sprzedaży pierwszy telefon komórkowy z opracowanym przez siebie systemem Android? Czy to początek kolejnej rewolucji? Czy wyprodukowane przez HTC urządzenie będzie pogromcą lub chociażby konkurentem dla iPhone? Przekonamy się o tym zapewne w najbliższych dniach, gdy tylko pojawią się pierwsze testy i analizy nowego produktu.

W chwili obecnej wiemy już na pewno, że nazwy HTC Dream oraz G1 dotyczą tego samego urządzenia lecz pierwsza odnosi się do rynku UK/Europa, a druga USA. Potwierdzone zostały również następujące informacje:

  • Telefon posiada moduł GPS
  • Aparat o rozdzielczości 3,1 mpix nie umożliwia nagrywania wideo (Wierze, że to jakiś przemyślany krok ze strony Google, bo w innej sytuacji to bez sensu. Może jakaś usługa się pojawi?)
  • Brak wsparcia dla dźwięku stereo w zestawach słuchawkowych BT (A2DP)
  • Pamięć rozszerzalna do 8 GB. Nośnik nieznany, choć zapewne będzie to MicroSD.
  • Czas użytkowania: 5 godzin - rozmowy, 130 godzin - tryb oczekiwania.
  • Szybki dostęp do usług wielkiego "Dżi" - Wyszukiwarka, Mapy, Gmail, Youtube, Kalendarz oraz Google Talk
  • Aby aktywować telefon konieczne będzie posiadanie konta pocztowego Gmail
  • Poza tym, Engadget podał za serwisem VentureBeat, że Amazon zainteresowany jest G1 jako kanałem dystrybucji plików audio i wideo. Ten popularny sklep internetowy mogłby stać się dla telefonów Google tym, czym iTunes jest dla iPodów i iPhone. Czy tak się stanie, dowiemy się jednak dopiero za jakiś czas. Najwyżniejsze w tej sprawie wydaje się obecnie pytanie - kiedy HTC Dream lub inny telefon z Androidem trafi do jednej z polskich sieci? Kiedy dane będzie nam położyć swoje łapska na tych nowych zabawkach (bo chyba tym są)?

    Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu