Artykuł sponsorowany

HP EliteBook 840 G7 - doskonałe rozwiązanie dla pracowników mobilnych

Kamil Świtalski
HP EliteBook 840 G7 - doskonałe rozwiązanie dla pracowników mobilnych
7

Każdy kto często pracuje w drodze, albo po prostu regularnie przemieszcza się z komputerem wie, że wybór sprzętu który będzie: lekki, wydajny, wygodny, a przy tym wytrzyma kilka godzin bez konieczności sięgania po ładowarkę — nie jest łatwe. Na rynku są setki modeli, które nie spełniają wszystkich wymagań. Ale HP EliteBook 840 G7 jest idealnym przykładem tego, że jak się chce, to można. Świetny i niezwykle uniwersalny sprzęt który sprawdzi się w każdej sytuacji, a przy okazji nie zabija ceną — co również nie jest bez znaczenia. Klasyczny laptop biznesowy w najnowszej odsłonie, dbający o wszystko co najważniejsze dla wszystkich, którzy z różnych względów pozostają w ruchu — i nie rozstają się ze swoim komputerem.

HP EliteBook 840 G7: wydajny i poręczny

HP EliteBook 840 G7 to sprzęt biurowy, który doskonale odnajduje się też także poza nim. Napędzany procesorem Intel® Core™ i7 10. generacji, z 64GB pamięci RAM, szybkim dyskiem SSD o pojemności 1 TB sprzęt sprawdzi się nie tylko przy przeglądaniu sieci i pracy biurowej, ale także nieco bardziej zaawansowanych zadaniach. Bez większego problemu obrobicie na nim podstawowe grafiki, a także komfortowo odtworzycie multimedia. Pomocne przy tym będą zarówno wysokiej jakości głośniki od Bang & Olfusen, jak i ekran. Matryca IPS o przekątnej 14″ (rozdzielczość: 1920 x 1080), z powłoką antyrefleksyjną i podświetleniem WLED o jasności 400 nitów pozwoli na komfortowe korzystanie z urządzenia w każdych warunkach. Nawet na dworze podczas słonecznego dnia! Warto także wspomnieć o innowacyjnym projekcie z trzecim mikrofonem, który wspomaga system wyciszania szumów w tle i wzmacniać głosy podczas rozmów konferencyjnych.

[okladka rozmiar=srednia][/cover]

Dzięki niewielkim ramkom — mimo 14-calowej matrycy projektantom udało się zachować niewielkie rozmiary komputera (32,36 x 21,47 x 1,79 cm). Nie bez znaczenia pozostaje także jego waga, czyli około 1,4 kilograma. Pozwala ona komfortowo spakować komputer i zabrać go ze sobą w każdą podróż: tę mniejszą i większą. A przy okazji komfortowo pracować w ruchu, na niewielkich powierzchniach — m.in. przy rozkładanych stolikach w pociągach czy samolotach, gdzie nie ma mowy o specjalnej swobodzie ruchu. Kiedy zaś wrócimy do biurka, rozsiądziemy się wygodnie w fotelu — możemy skorzystać z dedykowanej stacji dokującej, która pozwoli nam swobodnie korzystać z komputera w domowych warunkach bez konieczności ręcznego podłączania zestawu kabli.

[okladka rozmiar=srednia][/cover]

HP EliteBook 840 G7: zaprojektowany z myślą o pracy w ruchu

Wybierając do pracy komputer mobilny kierujemy się innymi kryteriami niż w przypadku tych stacjonarnych. W tych drugich liczy się przede wszystkim wydajność i cena — bo całą resztę peryferiów możemy dowolnie wymieniać: podłączać różne monitory, myszki, klawiatury czy inne peryferia. Tutaj od razu musimy wybrać konstrukcję, konfigurację i sprzęt który spełni nasze oczekiwania. I jestem przekonany, że dla wielu HP EliteBook 840 G7 będzie sprzętem w pełni satysfakcjonującym. Poza wygodną klawiaturą i wysokiej jakości gładzikiem, świetnym (dotykowym) ekranem — oferuje on także cały zestaw złączy- 2 porty USB 3.1 Typ-C w standardzie Thunderbolt™, 2 USB 3.1 Gen 1 wejście audio (3,5 mm), HDMI 1,4 oraz poza tym nie zabrakło także czytnika linii papilarnych. Wszystko to zamknięte w estetycznej, aluminiowej, obudowie która doskonale rozprowadza ciepło i nawet przy większym obciążeniu. Wszyscy miłośnicy cichej kultury pracy będą zachwyceni. Ponadto przy standardowej biurowej pracy komputer bez problemu wytrzyma nawet dziesięć godzin bez konieczności podłączania go prądu — przy "zwykłym" przeglądaniu sieci — jeszcze dłużej, nawet 23 godziny. A kiedy zmuszeni będziemy do szybkiego wyjścia docenimy moduł ładowania HP Fast Charge, pozwalający w raptem 30 minut naładować baterię do poziomu 50%!

[okladka rozmiar=srednia][/cover]

HP EliteBook 840 G7: nie ważne gdzie, ważne że bezpiecznie

Myśląc o pracy w ruchu często pojawia się kwestia bezpieczeństwa. Nie da się ukryć, że to niezwykle istotny aspekt, szczególnie w czasach mobilnego biura. I HP wzięło ją sobie mocno do serca przy wypuszczaniu EliteBook 840 G7 w ręce klientów, dlatego nie zabrakło w nim modułu Absolute Persistence, opcji Drive Lock, uwierzytelniania podczas uruchamiania, a także układu zabezpieczającego TPM 2.0. Do 30 września 2020 roku firma HP udostępnia swoje narzędzie HP Sure Click Pro, która pozwoli zadbać o lepszą ochronę naszego komputera:

Funkcja HP Sure Click jest już dołączana do większości komputerów HP. Pozwala ona użytkownikom na bezpieczne przeglądanie Internetu w mikro wirtualnej maszynie. Każda karta jest izolowana w osobnym kontenerze. Użytkownicy mogą również bezpiecznie odczytywać pliki Microsoft Office i dokumenty PDF pobrane przez Internet, pocztę elektroniczną lub popularne aplikacje do czatowania.

HP Sure Click Pro ma więcej funkcji niż wspomniana wcześniej podstawowa wersja. Użytkownicy mogą otwierać dokumenty w formacie Word lub Excel z poziomu podsytemu, umożliwiającym pełną edycję tych dokumentów. Użytkownik nie musi usuwać ochrony HP Sure Click z dokumentu w celu jego edycji. Z tego poziomu można nawet zapisywać lub drukować potencjalnie złośliwe dokumenty bez utraty ochrony.

To świetna okazja by zadbać o dodatkową warstwę zabezpieczeń przy pobieraniu plików, przeglądaniu sieci oraz przy korzystaniu z poczty e-mail.

[okladka rozmiar=srednia][/cover]

HP EliteBook 840 G7: biurowy laptop klasy premium

Jeżeli potrzebujecie niezawodnego komputera do bezpiecznej i komfortowej pracy w drodze — HP EliteBook 840 G7 niewątpliwie jest produktem obok którego nie możecie przejść obojętnie. Fantastyczna konstrukcja, wysoka jakość wykonania, długi czas pracy na jednym ładowaniu, wydajność i świetny ekran to elementy obok których trudno przejść obojętnie. Przekonajcie się sami!

Wpis powstał przy współpracy z firmą HP

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu