Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Google

Historia Androida - najważniejsze fakty w przejrzystej formie na infografice

SB
Szymon Barczak
8

Android to jeden z głównych tematów, które poruszamy na AntyWebie, gdyż system ten wzbudza duże zainteresowanie i wiele się wokół niego dzieje. Jest to jednak bardzo młody projekt - ot, chociażby AntyWeb jest starszy od Androida, który tak na prawdę pojawił się dopiero w 2007 roku. Pomimo tak krótki...

Android to jeden z głównych tematów, które poruszamy na AntyWebie, gdyż system ten wzbudza duże zainteresowanie i wiele się wokół niego dzieje. Jest to jednak bardzo młody projekt - ot, chociażby AntyWeb jest starszy od Androida, który tak na prawdę pojawił się dopiero w 2007 roku. Pomimo tak krótkiej obecności na rynku udało mu się pobić takich gigantów jak RIM z BlackBerry czy Nokia z Symbianem i stanąć w szranki z iPhone. Pomimo ironizowania z Google, że pcha się nie tam gdzie powinno i komentarzy, że nigdy nie dorówna Apple, już teraz część badań dowodzi, że Android ma większą popularność od iPhone. Jaka jest historia tego rewolucyjnego systemu operacyjnego? Same fakty w przejrzyjstej formie przedstawiła firma [x]cube labs.

Z infografiki możemy dowiedzieć się takich istotnych faktów jak data wydania poszczególnych wersji i co nowego wnosiły, data założenia Open Handset Alliance czy udziały w rynku mobilnym w danym czasie.

Według infografiki w maju bieżącego roku Android miał już przeszło 22% udziału w rynku. To naprawdę dużo jak na system, który pojawił się praktycznie z nikąd, jak na system, którego nikt się nie spodziewał - Google? swój własny system operacyjny? Na rynku internetowym jednak nic nie jest pewne i każdy nowy gracz może sporo namieszać. Warto o tym pamiętać zwłaszcza w kontekście rosnącej obecnie bańki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileAndroidinfografika