Gry

Hearthstone: Heroes of Warcraft - wideorecenzja

Paweł Bujanowicz
Hearthstone: Heroes of Warcraft - wideorecenzja
0

Blizzard szturmem zdobył rynek wirtualnych karcianek, wydając swoją pierwszą grę typu free-to-play. Choć Hearthstone: Heroes of Warcraft było dostępne w formie otwartej bety już w styczniu bieżącego roku, to dopiero niedawno gra doczekała się oficjalnej premiery. Zobaczcie co na jej temat myśli Kami...

Blizzard szturmem zdobył rynek wirtualnych karcianek, wydając swoją pierwszą grę typu free-to-play. Choć Hearthstone: Heroes of Warcraft było dostępne w formie otwartej bety już w styczniu bieżącego roku, to dopiero niedawno gra doczekała się oficjalnej premiery. Zobaczcie co na jej temat myśli Kamil Ostrowski oraz ja, czyli Paweł Bujanowicz.

Przede wszystkim gra jest intuicyjna i łatwa w opanowaniu. Po przejściu krótkiego samouczka możecie od razu rzucić się w wir pojedynków z losowymi przeciwnikami z całego świata lub zgadać się ze znajomym i grać we dwójkę. Do dyspozycji mamy dziewięciu bohaterów, z których każdy to postać znana z uniwersum Warcrafta. Podczas walki w Hearthstone: Heroes of Warcraft dysponujemy trzydziesto-kartową talią, której zawartość w pełni zależy od nas samych. W czasie partii będziemy zagrywać zaklęcia, wyposażać bohaterów w oręż i przyzywać stronników, których wizerunki będą wyglądać znajomo fanom trylogii RTSów Warcraft lub gry MMORPG World of Warcraft. Każda partia trwa od kilku do maksymalnie kilkunastu minut, więc teoretycznie do gry można usiąść na chwilę, rozegrać pojedynek i wrócić do innych zajęć. W praktyce często kończy się to kilkoma godzinami spędzonymi z grą, dlatego trzeba uważać. Hearthstone po prostu niesamowicie wciąga.

Bardzo dużo graliśmy z Kamilem jeszcze za czasów zamkniętej, a potem otwartej bety. Finalny produkt jest w pełni dopieszczony i bez skutku możecie w nim szukać jakichś błędów, problemów z łącznością i innych niedoróbek. Wszystkie usterki z wersji beta zostały poprawione, a kolekcje kart zachowane. Jeśli więc już kiedyś zbieraliście wirtualne kartoniki, to wracając teraz do Heroes of Warcraft zastaniecie swoją kolekcję w takim samym stanie.

Jeśli jeszcze zastanawiacie się nad tym, czy Hearthstone jest aby na pewno produkcją dobrą dla Was, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po prostu ściągnąć ją za darmo i samemu się o tym przekonać. Co prawda gra należy do gatunku free-to-play, ale zastosowanemu modelowi daleko do pogardzanego pay-to-win. W Hearthstone: Heroes of Warcraft można grać, świetnie się bawić i wygrywać nie wydając na to ani złotówki. Nie pozostaje mi nic, jak serdecznie polecić ten tytuł. Blizzard kolejny raz udowadnia, że za co się nie weźmie, to wychodzi im to po prostu rewelacyjnie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu