Mobile

HBO Go z trybem offline - pobieranie filmów i seriali dostępne, ale tylko na jednej platformie

Konrad Kozłowski
HBO Go z trybem offline - pobieranie filmów i seriali dostępne, ale tylko na jednej platformie
11

Długo musieliśmy czekać na pojawienie się trybu offline w aplikacji HBO Go, ale nareszcie dzieje się coś w tym temacie. Najnowsza wersja aplikacji pozwala na pobieranie odcinków seriali i filmów do pamięci urządzenia, ale tylko na jednej z platform mobilnych.

HBO Go wprowadza tryb offline w swojej aplikacji na Androida i od dziś użytkownicy usługi VOD mogą pobierać wybrane filmy i seriale do pamięci mobilnych urządzeń, by oglądać je bez dostępu do sieci. Poprzednie zdanie należy przeczytać z naciskiem na wybrane, bo podobnie jak w przypadku Netfliksa, HBO Go najwyraźniej również nie zdołało namówić wszystkich dystrybutorów do współpracy przy wszystkich tytułach, dlatego niektóre produkcje wciąż będzie można odtworzyć tylko streamując je z sieci. Dla przykładu niedostępne do pobrania są Noc w muzeum, Mission Impossible: Fallout, Bumblebee czy serial Paragraf 22.

Jak działa tryb offline w HBO Go? I dlaczego tylko na Androidzie?

Przy dostępnych do pobrania pozycjach znajdziecie przycisk "Pobierz", niestety aplikacja nie pozwala wybrać w jakiej jakości będzie zapisany materiał w pamięci urządzenia, ani gdzie powinien zostać pobrany (w przypadku Androida to bardzo istotna kwestia, ze względu na popularność kart pamięci). Pobierając odcinki seriali należy kolejno nacisnąć "Pobierz", a następnie wskazać konkretne epizody, które zechcemy obejrzeć w późniejszym czasie bez dostępu do Internetu. Brakuje mi też sekcji "Dostępne do pobrania", by można było szybko przejrzeć filmy i seriale, które mogę zabrać ze sobą w drogę.

Oprócz pytań o rozbudowanie funkcji pobierania, duża część widzów jest też ciekawa czy i kiedy tryb offline zawita do aplikacji HBO Go na iOS-a. Zapytaliśmy w tej sprawie polski oddział HBO i w odpowiedzi usłyszeliśmy, że na tę chwilę serwis nie ma nic do ogłoszenia, lecz usługa jest nieustannie rozwijana. Być może to kwestia dni (miejmy nadzieję), bo aplikacja już powinna zmierzać do App Store przechodząc weryfikację Apple (ta potrafi spłatać figla, stąd brak zapewnień ze strony HBO), albo tygodni lub miesięcy. Ten późniejszy scenariusz nie jest zbyt optymistyczny, dlatego należy trzymać kciuki, że nowe funkcje oraz sam tryb offline na iOS zostaną wprowadzone już niedługo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu