Mobile

Mobilny VPN Warp od Cloudflare już dostępny na Androida oraz iOS!

Kamil Świtalski
Mobilny VPN Warp od Cloudflare już dostępny na Androida oraz iOS!
6

Zapowiedziany kilka miesięcy temu Warp od Cloudflare trafił dziś na urządzenia z systemami Android oraz iOS!

Cloudflare to usługa której prawdopodobnie nikomu z czytelników AntyWeb przedstawiać nie trzeba. Amerykańskie przedsiębiorstwo już od dekady dba o bezpieczeństwo sieci i jej użytkowników. Jeszcze wiosną firma zapowiedziała swój nowy, darmowy, VPN tworzony z myślą o urządzeniach mobilnych — Warp. Wówczas jednak nikt nie wiedział jak długo przyjdzie nam na niego czeka. Sprawa przeciągnęła się o kilka miesięcy, ale jest — dziś już oficjalnie wszyscy zainteresowani mogą pobrać Warp na urządzenia z systemami Android oraz iOS!

Warp: VPN od Cloudflare już dostępny na najpopularniejsze systemy mobilne

Można długo się rozwodzić na temat tego czy VPN od Cloudflare jest bezpieczny czy też nie — w sumie jak i o każdym innym. Moim zdaniem to już kwestia zaufania do operatora, którego decydujemy się wybrać. Tutaj mowa o rozpoznawalnej firmie z dobrą renomą — ale czy to wystarczy by postawić właśnie na nią?

Do aplikacji mobilnej 1.1.1.1, z której korzystają zarówno posiadacze iPhone’ów, jak i smartfonów z Androidem, zmierzają autorskie rozwiązania VPN, które, zdaniem autorów, w jeszcze większym stopniu wpłyną na poprawę bezpieczeństwa i prywatności przy przeglądaniu zasobów sieci. Warp, nad którym prace trwały od dwóch lat, pozwala na darmowe i co najważniejsze, dużo szybsze podłączenie się do wirtualnych sieci. Dzięki wykorzystaniu technologii firmy Neumob, którą Cloudflare przejęło w 2017 r. VPN będzie gwarantowało wysoką jakość połączenia i najwyższy stopień bezpieczeństwa, bez prowadzenia logów, sprzedaży lub wykorzystywania danych, czy konieczności ich podawania przy korzystaniu z Warp.

— pisał przy pierwszych zapowiedziach Piotrek. I faktycznie — przy premierze wszystkie te informacje znalazły potwierdzenie. Warto jednak mieć na uwadze, że Warp oferuje dwa plany: darmowy oraz płatny. Przy pierwszym z nich trzeba liczyć się z tym, że wszystko będzie działać wolniej. Dostęp do szybszego wariantu usługi, Warp+, wyceniony został na 19,99 zł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu