VOD

HBO GO w Polsce tańsze nawet o 25 zł niż dostęp przez operatorów

Grzegorz Ułan
HBO GO w Polsce tańsze nawet o 25 zł niż dostęp przez operatorów
26

Nie lada zagwozdkę zgotowało HBO Polska operatorom w Polsce, do wczoraj dostęp do samodzielnej usługi HBO GO kosztował 29,90 zł, podobną cenę oferowali też operatorzy - czasem taką samą, czasem 10 groszy więcej, czasem 5 zł mniej. Sprawa ma się zupełnie inaczej po wczorajszej obniżce o 10 zł do poziomu 19,90 zł.

Aktualnie to najtańszy dostęp do HBO GO na polskim rynku, nie licząc jakichś indywidualnych negocjacji przy przedłużaniu umów, mówię o oficjalnych cennikach.

Problem z HBO GO jest taki, że operatorzy mają tę usługę w ofercie jako pakiet dodatkowy, niezależny od innych pakietów. W sytuacji więc, gdy klienci zauważą, że przepłacają u operatorów zrezygnują u nich i wykupią samodzielną usługę w postaci subskrypcji bezpośrednio na stronie HBO GO za 19,90 zł. Jedynie co może ich jeszcze powstrzymywać to konieczność dodania karty płatniczej na ich stronie, ewentualnie autoryzację płatności przez PayPal, to może być bariera dla niektórych klientów.

Niemniej Polacy umieją liczyć i z czasem operatorzy będą zmuszeni obniżyć swoje ceny za HBO GO. Spytaliśmy więc dziś największych operatorów, czy zamierzają to zrobić. Netia odpowiedziała nam dość lakonicznie, że - Na tę chwilę możemy jedynie odpowiedzieć, że prowadzimy rozmowy z dostawcą. Z kolei jeden z operatorów komórkowych Play poinformował nas, że rozważają zmianę cen. Natomiast rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu, Olga Zomer udzieliła nam obszernej odpowiedzi:

Aktualnie nie planujemy zmian, ale chciałabym zaznaczyć, że te usługi różnią się między sobą. Z tego, co wiem, teraz HBO oferuje dostęp do biblioteki serwisu HBO GO (bez kanałów linearnych HBO) i ten produkt jest dostępny w naszej Grupie w sieci Plus w cenie 20 zł. W Cyfrowym Polsacie pakiet HBO, także na urządzeniach mobilnych, zapewnia dostęp do biblioteki serwisu HBO GO oraz 3 kanałów linearnych HBO. Abonenci otrzymują albo gotowe oferty z „zaszytym” w niej pakietem z kanałami HBO i serwisem HBO GO (na start zawsze z pierwszymi miesiącami bez opłat), albo pakiet HBO na czas nieokreślony w cenie 30 zł – i w każdym wariancie jest to dostęp zarówno na dekoderze, w domu, jak i urządzeniach mobilnych. Z kolei w IPLI pakiet HBO kosztuje 25 zł i poza biblioteką serwisu HBO GO zapewnia dostęp do aż 9 kanałów linearnych: 3 HBO, 2 Cinemax i 4 AXN. IPLA daje też dużą swobodę, co do wyboru urządzenia, na którym chcemy oglądać treści.

O jakich różnicach w cenie aktualnie mówimy? Sprawdźmy oferty największych dostawców w Polsce.

Dostęp do HBO GO w nc+

Na nc+ jest aktualnie promocja dla abonentów, w której zamiast 35 zł, przez pół roku płacimy 25 zł. Ten operator ewidentnie będzie musiał zrewidować jej założenia.

Dostęp do HBO GO w Cyfrowym Polsacie

Cyfrowy Polsat wycenił dostęp do HBO GO w pakietach telewizyjnych na 30 zł.

Dostęp do HBO GO w Plus

Plus przestał już promować dostęp do HBO GO w ofertach na abonament komórkowy czy internet mobilny w Plus i Cyfrowym Polsacie. Niemniej nadal jest dostępny i to w najkorzystniejszej cenie spośród wszystkich operatorów - 20 zł miesięcznie.

Dostęp do HBO GO w UPC

W UPC dostęp do HBO GO kosztuje aż 30 zł miesięcznie i wiąże się z podpisaniem zobowiązania na 12 miesięcy oraz z opłatą aktywacyjną 9,90 zł.

Tak więc, jeśli ktoś na dniach podpisywał taką umowę, może być 119,90 zł na minusie, przy takim rozrachunku - na stronie HBO GO pierwszy miesiąc też jest darmowy.

Dostęp do HBO GO w Vectra

Vectra w swojej ofercie ma HBO GO, ale wymaga podpisania zobowiązania na 24 miesiące, a koszt miesięczny wyceniono na 24,90 zł, czyli 5 zł drożej niż na stronie HBO.

Dostęp do HBO GO w Play

W Play przy abonamentach komórkowych dostęp do HBO GO kosztuje 25 zł miesięcznie.

Dostęp do HBO GO w Multimedia Polska

Drogo jest w Multimedia Polska, gdzie w promocyjnej cenie przez 12 miesięcy możemy uzyskać dostęp do HBO GO za 29,90 zł.

Dostęp do HBO GO w Netia

Netia aktualnie oferuje dostęp do HBO GO za 25 zł miesięcznie, dwa pierwsze miesiące gratis.

Dostęp do HBO GO w Orange

Orange za dostęp do HBO GO życzy sobie pełne 30 zł, pierwszy miesiąc za darmo.

Dostęp do HBO GO w TOYA

W Toya trochę to pokomplikowali, w przypadku skorzystania z oferty promocyjnej możemy zapłacić albo 23 albo 26 zł, ale wiąże się to z zobowiązaniem 12 miesięcy, przy normalnym dostępie płacimy 29,90 zł, ale w każdej chwili możemy zrezygnować.

Dostęp do HBO GO w Player+

Player+ oferuje aktualnie najdroższy dostęp do HBO GO, bo jako opcja dodatkowa do pakietu Start Extra, za całość zapłacimy więc 45 zł miesięcznie.

Dostęp do HBO GO w IPLA.TV

W zasadzie aktualnie najkorzystniejszą opcją zakupu poza samodzielną usługą HBO GO jest wykupienie jej na IPLA.TV. Wprawdzie kosztuje 25 zł, ale oprócz HBO, mamy tu kanały Cinemax i AXN.

Tu również możemy w każdej chwili zrezygnować z usługi i na własną rękę wykupić HBO GO. Gorzej mają klienci, którzy podpisali umowę na 12 lub 24 miesiące, muszą czekać teraz na jej zakończenie, by skorzystać z tańszej opcji przez stronę HBO GO. Mam jednak nadzieję, że operatorzy zawczasu zareagują i w trakcie trwania umowy obniżą ceny dostępu, w przeciwnym wypadku będą mogli się spodziewać systematycznego i masowego rezygnowania z tej usługi w miarę kończenia się tych umów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu