VOD

HBO Go niezależnie od pakietu HBO? To coraz bardziej prawdopodobne

KK
Konrad Kozłowski
16

Temat HBO Go był wielokrotnie poruszany na łamach Antyweb. Za każdym razem zaznaczaliśmy, jak niewygodne jest połączenie dostępu do tej usługi z abonamentem na pakiet kanałów HBO. Wielu klientów zarzeka się, że w momencie, gdy HBO Go stanie się niezależną usługą zdecydują się oni na wykupienie dostę...

Temat HBO Go był wielokrotnie poruszany na łamach Antyweb. Za każdym razem zaznaczaliśmy, jak niewygodne jest połączenie dostępu do tej usługi z abonamentem na pakiet kanałów HBO. Wielu klientów zarzeka się, że w momencie, gdy HBO Go stanie się niezależną usługą zdecydują się oni na wykupienie dostępu. Być może wkrótce będzie to możliwe.

Polski rynek VOD nie będzie tego najlepszym przykładem, ale z całą pewnością robi się na nim coraz tłoczniej. Widzowie zza oceanu mogą przebierać w sporej ilości usług z Amazon Prime Instant Video, Netflixem i Hulu na czele. HBO Go ma w swojej ofercie wiele niedostępnych nigdzie indziej produkcji, wśród których oczywiście sporą część stanowią treści prosto od HBO. W dniu premiery Fire TV Amazon chwalił się największą ofertą usług VOD (w postaci aplikacji) dostępnych w przystawce, lecz na tej liście nie pojawiło się HBO Go. "Rozmowy naturalnie trwają" - to najczęściej powtarzana odpowiedź na pytanie o datę dodania HBO Go do oferty Fire TV. Ta sytuacja dobitnie pokazuje jak HBO odporne jest na zapotrzebowanie rynku.

W naszym kraju z HBO Go skorzystać można posiadając umowę podpisaną z HBO. Usługa HBO może być dostępna za dodatkową opłatą, choć nie we wszystkich przypadkach. Dodatkowo istnieje także coś takiego jak HBO On Demand, które między innymi oferowane jest abonentom UPC. Dzięki tej usłudze treści strumieniować można bezpośrednio na ekran telewizora z podłączonego do niego dekodera operatora. Największym "niestety" jest jednak brak pokrycia się asortyemntu HBO Go i HBO OD - oferta tej drugiej usługi prezentuje się czasami wręcz komicznie, dlatego najczęściej kończy się na podłączeniu laptopa lub tabletu do telewizora przewodem HDMI.

Jak pewien czas temu informował magazyn Time, HBO bardzo poważnie podchodzi do możliwości udostępnienia HBO Go wszystkich chętnym, za odpowiednią opłatą naturalnie, jednak bez potrzeby podpisywania umowy na dostęp do kanałów HBO. Dla zainteresowanych byłby to istny game-changer. Jestem jednak bardzo ciekaw tego, czy byłaby to decyzja o zasięgu międzynarodowym. Raport Time'a dotyczy oczywiście opinii włodarzy stacji ze Stanów Zjednoczonych. Kroki podjęte na tamtym rynku nie musiałyby wcale wpłynąć na zmianę sytuacji w Polsce, o czym wielokrotnie było nam dane się przekonać. Cieszy jednak fakt, że coś się w tej kwestii zmienia - ipla czy player plus (który de facto jeszcze nie wystartował) to nasi liderzy rynku VOD. Byłoby dobrze wśród nich ujrzeć także HBO Go.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu