HardGamma to fundusz, którego frontmanem jest Krzysztof Kowalczyk, pomysłodawca sprowadzenia do Polski imprezy z cyklu Startup Weekend czy też twórca ...
W tym tygodniu mniej formalnymi kanałami (czytaj Twitter) ogłoszono nową inwestycję HG, którą jest Appvetica. Firma ta powstaje między innymi z zespołu, który brał udział w pierwszym naborze GammaRebels i stał za aplikacją mobilną qrcao. W sumie będą to 4 osoby w tym dwóch programistów oraz designer i PRowiec. Zespół ma doświadczenie zarówno startupowe jak i związane z tworzeniem aplikacji mobilnych w tym dla tak dużych firma jak Agora.
Czym się będzie zajmować Appvetica? Poprosiłem Piotra Tuszynskiego o przedstawienie firmy:
Appvetica to pierwszy lab aplikacji mobilnych w Polsce. Będziemy zajmowali się wdrażaniem ciekawych i kreatywnych pomysłów na aplikacje mobilne. Pomysły w dużej mierze będą pochodziły z wewnątrz zespołu, jednak nie wykluczamy w 100% Mamy zamiar w przeciągu roku wypuścić około 10 aplikacji. W tym momencie dopinamy ogrom formalności i mamy nadzieje oficjalnie wystartować w grudniu tego roku. Biorąc to pod uwagę nadal do końca roku chcemy wypuścić przynajmniej jedną aplikację. Pierwszą, nad którą już rozpoczęliśmy prace to aparat ułatwiający robienie zdjęć zwierzakom, razem z niedużą siecią społecznościową w backendzie - aby łatwo dzielić się zdjęciami ze znajomymi oraz innymi użytkownikami appki. Screen'y i materiały podeślemy niebawem - jak narazie ludziom, którzy ją widzieli bardzo się podoba. Dostęp beta również podeślemy prawdopodobnie w pierwszej połowie grudnia.
Czytaj dalej poniżej
Jeśli pomysł na lab tworzący mobilne aplikacje jest dla was dziwny to warto wspomnieć, że dokładnie to samo ostatnio zrobiła gwiazda internetu za czasów Web 2.0 czyli Kevin Rose. Powołał on do życia firmę Milk, która zajęła się przekuwaniem własnych pomysłów w aplikacje mobilne. Efekty ich działań już widać chociażby w postaci aplikacji Oink. Mimo iż zamysł tej usługi bardzo mi się podobał to jednak wykonanie i poziom złożoności aplikacji odstrasza.
Wracając jednak do Appvetica. Stworzenie 10 aplikacji w pierwszym roku działalności to duże wyzwanie, tym bardziej że trzeba na siebie zarobić a jak wiemy w świecie mobilnych aplikacji wcale nie jest to takie łatwe. Dlatego też zespół nie zastrzega iż nie przyjmie zewnętrznych zleceń - co jest dla mnie zrozumiałe jeśli chce się utrzymać prężnie działająca firmę.
Czekam na pierwsze realizacje, które bardzo chętnie zrecenzuje na prężnie rozwijającym się AntyApps.
Zespołowi Hard Gamma i Appvetica gratuluję inwestycji i szczerze życzę sukcesów.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu