Gry

Haha, konsolowcy nie mają edytora w GTA V! Już tak nie pożartujecie

Paweł Winiarski
Haha, konsolowcy nie mają edytora w GTA V! Już tak nie pożartujecie
9

Jedną z najistotniejszych rzeczy stanowiących o mocy Grand Theft Auto V na PC miał być ekskluzywny edytor. To narzędzie, które świetnie sprawdziło się w czwartej odsłonie gry i równie fajnie radzi sobie w PC-towej piątce. Jako konsolowiec zazdrościłem, już niedługo nie będę musiał. Najpierw rozwi...

Jedną z najistotniejszych rzeczy stanowiących o mocy Grand Theft Auto V na PC miał być ekskluzywny edytor. To narzędzie, które świetnie sprawdziło się w czwartej odsłonie gry i równie fajnie radzi sobie w PC-towej piątce. Jako konsolowiec zazdrościłem, już niedługo nie będę musiał.

Najpierw rozwieję jednak nadzieje wszystkich osób, które wciąż tkwią w starej generacji konsol - edytor nie dotrze do wersji na PlayStation 3 i Xboksa 360. Dostaniemy go jednak w odsłonach dla PlayStation 4 i Xboksa One. Wygląda więc na to, że GTA V w wersji na currentgenty potrafi jeszcze wykorzystać trochę mocy z aktualnych konsol.

Edytor dotrze na konsole najprawdopodobniej latem, choć nie wskazano konkretnej daty. Wciąż trwają prace nad kodem. Rockstar nie jest znany z szybkiego wydawania swoich produktów, czego doskonałym przykładem były napady, które jakoś nie potrafiły szybko dotrzeć do GTA V.

To nie jedyna zawartość na wyłączność dla PC-towej wersji gry, która opuści blaszane pudełka. Pamiętacie nowe stacje radiowe? Te również pojawią się na konsolach, tym razem na wszystkich czterech.

Edytor wideo w wersji na PS4 i X1 to świetna wiadomość dla wszystkich amatorów wirtualnej reżyserki. Szkoda tylko, że konsolowe odsłony nie mają możliwości instalowania modów. Pomagają one bowiem dość mocno przy tworzeniu najciekawszych materiałów filmowych z poziomu gry.

A skoro jest okazja, by napisać kilka słów o edytorze w GTA V, to pozwolę sobie pokazać Wam kilka najlepszych materiałów stworzonych w grze. Niektóre naprawdę fajnie się ogląda, a przecież to dopiero początek.

grafika: 1

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PCps4GTA Vx1grand theft auto V