Gry

Gwint na Windows 10 z Xbox Play Anywhere, Wiedźmin w 4K na PS4 Pro!

Tomasz Popielarczyk
Gwint na Windows 10 z Xbox Play Anywhere, Wiedźmin w 4K na PS4 Pro!
4

CD Projekt Red nie spoczywa na laurach. Dziś ogłoszono wprowadzenie karcianki Gwint do sklepu na Windows 10. Co więcej gra jest zgodna z programem Xbox Play Anywhere. Tymczasem konsolowi fani Wiedźmina 3 mogą już grać w rozdzielczości 4K.

Gwint z Xbox Play Anywhere

Gwint powolutku wchodzi na salony. Gra znajduje się ciągle w stadium beta i jest nieustannie dopracowywana. Już teraz trafiła jednak do sklepu Windows 10, skąd możemy ją pobrać bez większego trudu. To duży sukces Microsoftu, biorąc pod uwagę, że gra dotąd była dostępna tylko GOG.com. Warto przy tym podkreślić, że nie ma niestety możliwości przeniesienia swoich postępów z tamtej wersji gry. Jeżeli zatem chcecie grać w wersję na Windows 10, musicie zacząć od nowa.

W ten sposób Gwint wszedł również do programu Xbox Play Anywhere, co oznacza, że możemy w niego grać zarówno na komputerach PC jak i konsolach Xbox One. Nasze postępy będą synchronizowane, co powinni docenić posiadacze obu platform. Aby korzystać z funkcjonalności Xbox Play Anywhere, Wasz komputer musi posiadać system Windows 10 z zainstalowaną aktualizacją rocznicową, a konsola Xbox One — najnowszą dostępną aktualizację.

Wiedźmin 3: Dziki Gon w 4K

Dobra wiadomość dla posiadaczy konsol PS4 Pro. CD Projekt Red dotrzymał swojej obietnicy i wydał aktualizację dla Wiedźmina 3: Dziki Gon, która wprowadza wsparcie dla rozdzielczości 4K. Zarówno podstawowa wersja gry, jak również jej dodatkowa zawartość, w tym rozszerzenia Serca z Kamienia oraz Krew i Wino, zostały zoptymalizowane pod kątem platformy, a także oferują rozgrywkę w rozdzielczości 4K. Jeżeli zatem dotąd nie ukończyliście tej ocierającej się o wybitność produkcji, macie doskonałą okazję, by nadrobić zaległości.

Paczka z aktualizacją powinna zostać pobrana automatycznie na Waszych konsolach. Prawdopodobnie analogiczna pojawi się wkrótce na Xboksa One X, gdzie Wiedźmin również ma być jedną z gier wykorzystujących możliwości nowego sprzętu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu