Gry

Gry Nintendo na NVIDIA Shield? Tak głosi plotka. Oj, wtedy będzie się działo!

Kamil Świtalski
Gry Nintendo na NVIDIA Shield? Tak głosi plotka. Oj, wtedy będzie się działo!
15

Przygotowania do premiery najnowszej konsoli Nintendo trwają pełną parą, w tle trwają ostatnie szlify nadchodzących gier koncernu na smartfony i tablety. A możliwe, że to jeszcze nie wszystko i ich gry pojawią się także na urządzeniach NVIDIA SHIELD!

Nintendo od zawsze słynie z zamkniętości i hermetyczności. Gry japońskiego koncernu jeszcze do zeszłego roku właściwie nie opuszczały urządzeń, które nie wyszły spod ich rąk. Rewolucja mobilna to coś, czego nawet oni nie mogli zignorować — stąd na smartfonach pojawiły się pierwsze gry (Miitomo, Super Mario Run) firmy, a kolejne (Fire Emblem: Heroes) pojawią się nań za już za kilka dni. A wierzę, że to dopiero początek.

Jakby tego było mało — pojawiły się doniesienia, jakoby gry Nintendo zawitały miały zawitać na sprzęcie NVIDIA SHIELD. I na ten moment są to tylko plotki poparte certyfikacją w Chinach, jednak cytowany wyżej Daniel Ahmad od dłuższego czasu zajmuje się analizą azjatyckiego rynku pod kątem gier wideo. I już jakiś czas temu przewidywał, że po zmianach które na nim zaszły, Nintendo również będzie chciało uszczknąć sobie kawałek tego tortu.

Nie wiadomo czy te wieści znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości. A jeśli tak, to czy takie premiery ograniczać będą się wyłącznie do chińskiego rynku, a może dotrą i tutaj? Na które z urządzeń byłyby one dostępne: Shield TV, Shield, a może dla tabletu Shield K1?

Jeżeli podobne informacje pojawiłyby się rok czy dwa lata temu — bez mrugnięcia okiem zaklasyfikowałbym je jako plotkę, która raczej nie znajdzie odzwierciedlenia w rzeczywistości. Jednak teraz — w czasach kiedy akcjonariusze co rusz zawiedzeni są wynikami firmy, nastroje po prezentacji Nintendo Switch znacząco osłabły, a otwarcie się na świat okazało się świetnym pomysłem, bo mobilne gry przynoszą realne zyski, to wcale nie uważam, aby było to niemożliwe. Ba, powiem więcej — to mógłby być naprawdę interesujący ruch. Ruch, na którym mogłyby realnie zyskać obie zaangażowane strony.

Shield miałby w rękawie naprawdę mocną kartę przetargową. Bo nawet zakładając że Nintendo puściłoby nań tytuł sprzed kilku lat (debiutujące na Wii, Wii U czy GameCube), to wiele z nich wciąż może poszczycić się ponadczasową formułą, która daje od groma frajdy i z przyjemnością się do nich wraca. A dla Nintendo to przecież czysty zysk i poszerzenie grona odbiorców.

No nic, na ten moment to tylko niepotwierdzone doniesienia i wróżenie z fusów. Pewniakiem natomiast jest to, że klasyczne New Super Mario Bros. z 2006 roku dostało certyfikację w Chinach. Teraz pozostaje nam czekać na to, aż kolejne gry Nintendo trafią na tamtejszy rynek. Może nawet Switch zawita do tamtejszych sklepów?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu