Felietony

Najlepsze gry i aplikacje na Windows - marzec 2017

Kamil Świtalski
Najlepsze gry i aplikacje na Windows - marzec 2017
1

Mobilna platforma Windows umiera, co jednak nie znaczy, że nie pojawiają się tutaj aplikacje. Za sprawą Universal Windows Platform deweloperzy mogą przecież pisać programy jednocześnie na komputery, tablety, smartfony i konsole. Wybieramy te najciekawsze.

Tekst pierwotnie pojawił się na AntyApps.pl, gdzie testujemy najlepsze aplikacje mobilne na Androida, iOS i Windows.

Fit Timer

Wsparcie wszelkiego rodzaju zegarów podczas uprawiania sportu jest nieocenione. Stopery przydają się podczas bicia rekordów, a minutniki pozwalają zachować równowagę w wykonywaniu konkretnych ćwiczeń. Jeśli zwykłe systemowe zegary oferują waszym zdaniem za mało, to Fit Timer powinien już spełnić wasze oczekiwania.

Przejdź do wpisu.

Memorize It

http://antyapps.pl/wp-content/uploads/2017/03/head.png

W czasach kiedy do łask wracają gry tekstowe, przygodówki typu wskaż-i-kliknij spadły na dalszy plan. Jest ich na rynku mobilnym stosunkowo niewiele — ich konstrukcja wymusza jednak skorzystanie z opcji premium, a gracze jednak pokochali model free-to-play. Na szczęście nie wszyscy postawili na takich przygodach krzyżyk i dzięki nim możemy udać się na wspaniałą przygodę z piratką Nelly Cootalot!

Przejdź do wpisu.

Robots EL

http://antyapps.pl/wp-content/uploads/2017/03/head.jpg

Gdy ma się już długoletnie doświadczenie w grach komputerowych, trudno znaleźć taką produkcję, która okaże się prawdziwym wyzwaniem. Widać to w szczególności wśród gier mobilnych, które najczęściej nie są przeznaczone dla mocno wprawionych graczy. Poszukujecie takiej platformówki, która mocno da wam w kość? Robots EL to produkcja, która jest przeznaczona wybitnie dla tych najbardziej zręcznych graczy.

Przejdź do wpisu.

kubic

Widzenie przestrzenne to jedna z tych umiejętności, którą da się w przynajmniej pewnym stopniu wyćwiczyć. Jeśli jednak nie macie ochoty na analizę rysunków technicznych, to może warto skorzystać z bardzo wymagającej logicznej gry? Po kilku planszach w kubic wasze spojrzenie na świat może być już zupełnie inne.

Przejdź do wpisu.

All debts

Aplikacje do śledzenia wydatków mają to do siebie, że wymagają nieustannego wprowadzania nowych danych. Bez tego wszystkie podsumowania tracą sens. To jednak dość pracochłonne i niepotrzebne w przypadku użytkowników, którzy potrzebują tego typu programów do zapamiętywania większych, często cyklicznie płaconych kwot. Dla takich osób powstało All debts, które skupia się głównie na długach lub pożyczonych pieniądzach.

Przejdź do wpisu.

John Strike

Najlepsze czasy prostych w obsłudze, kolorowych platformówek już bezpowrotnie minęły. Sentyment do tego typu produkcji już nie, o czym świadczy ilość obecnie wydawanych gier, mających taki styl udawać. John Strike to kolejna wariacja na temat ośmiobitowych platformówek, których przeznaczeniem są ekrany dotykowe.

Przejdź do wpisu.

Toca Boo

Jak bardzo wymagające są wasze pociechy w kwestii doboru rozrywki? Gry z działu dziecięcego bywają powtarzalne i mogą nie zaciekawić wybrednego malucha. Jeśli szukacie nietuzinkowej produkcji, którą chcielibyście pokazać dziecku bez obawy, że będzie ona niestosowna do jego wieku, to Toca Boo będzie jak w sam raz.

Przejdź do wpisu.

Tapershot

Nie każdy do obróbki zdjęć potrzebuje potężnego narzędzia, gdzie da się zmienić dosłownie wszystko. Najprostszym i niewymagającym żadnej wiedzy o fotografii sposobem na podrasowanie obrazka jest zastosowanie filtrów. Tapershot to aplikacja, która właściwie tylko i wyłącznie nimi się zajmuje.

Przejdź do wpisu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu