Startups

Grupa Allegro ogłasza drugą edycję konkursu E-nnovation

29

Grupa Allegro rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń do drugiej edycji konkursu E-nnovation. Po raz kolejny twórcy startupów staną w szranki, w walce o 10 tys euro dla najbardziej innowacyjnego projektu z branży internetowej. Zainteresowani udziałem muszą się jednak pośpieszyć. Zgłoszenia przyjmowane będą...

Grupa Allegro rozpoczyna przyjmowanie zgłoszeń do drugiej edycji konkursu E-nnovation. Po raz kolejny twórcy startupów staną w szranki, w walce o 10 tys euro dla najbardziej innowacyjnego projektu z branży internetowej. Zainteresowani udziałem muszą się jednak pośpieszyć. Zgłoszenia przyjmowane będą tylko do końca sierpnia.

W wiadomości prasowej na temat konkursu, organizator informuje:

Może wziąć w nim udział każdy, kto ma pomysł na e-biznes – firmę internetową, nową stronę społecznościową czy rozrywkową, platformę ułatwiająca działanie przedsiębiorstw w internecie, serwis do realizacji transakcji finansowych, aplikację na telefony komórkowe, dodatek ułatwiający zakupy w sieci.

Grupa Allegro rozumie więc innowację dość szeroko i nie ogranicza potencjalnych projektów do segmentu e-commerce, jak można by spodziewać się na podstawie jej głównej działalności. Branża internetowa pełna jest schematycznych działań i decyzji. Dlatego też cieszy, że organizator nie kierunkuje nadmiernie swojego konkursu.

Zgłoszenia można nadsyłać do 28 sierpnia. Zgłoszenie powinno zawierać:

  • opis innowacyjnych cech zgłaszanego projektu;
  • opis modelu biznesowego oraz możliwości wdrożenia na rynku IT;
  • ocenę potencjalnych korzyści społecznych i biznesowych.

Z nadesłanych zgłoszeń, jury wybierze 5 finalistów, którzy zostaną zaproszeni na międzynarodową konferencję „Start with e-nnovation”, gdzie finaliści przedstawią swoje projekty. Na podstawie prezentacji wybrany zostanie zwycięski pomysł dla Europy Środkowo-Wschodniej. Nagrodzony zostanie również projekt, który najbardziej spodoba się publiczności.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie, powinny odwiedzić stronę internetową plebiscytu. Można znaleźć na niej bardziej szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy. Adres: http://e-nnovation.pl/

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupkonkursgrupa allegro