Recenzje gier

Zamierzam skolonizować Marsa - w grze, oczywiście

Marcin Hołowacz
Zamierzam skolonizować Marsa - w grze, oczywiście
5

Mars! Kiedy tam polecimy? Przygotowania trwają w najlepsze, dokładny termin faktycznego lądowania załogowego wciąż nie jest znany, jednak wszyscy wiemy, że Mars wisi w powietrzu. O tym się mówi, pisze, a nawet tworzy gry. Gry w które ja chętnie zagram, a ty?

Tropico

Haemimont Games jest znane głównie z kontynuacji serii Tropico, którą zapoczątkowało inne studio o nazwie PopTop Software. Są to gry, w których możemy wcielić się w skórę El Presidente i… dodam tylko, że w przypadku pierwszej części, przede wszystkim skupić się na słuchaniu świetnej muzyki (zachęcam do jej odpalenia), którą zamieszczam poniżej:

Poza słuchaniem Los Parranderos i innych utworów, możemy jeszcze skupić się na zarządzaniu niewielką wyspą położoną na Morzu Karaibskim. To w jakim kierunku potoczą się losy naszego państewka zależy już tylko od nas… czyli od dyktatora, który ma możliwość zmieniać życie mieszkańców wyspy na lepsze, albo nie przejmować się zbytnio komfortem ich życia i zamiast tego skupiać się przede wszystkim na zapełnianiu swojego szwajcarskiego konta bankowego. Naprawdę fajna zabawa, jednak nie o tym miał być ten wpis.

Tropico na Marsie, czyli Surviving Mars

Tropico 5 przypadło mi do gustu, a tematyka związana z kolonizacją Marsa wydaje mi się co najmniej interesująca, dlatego bardzo chętnie pogram w najnowszą grę zapowiedzianą przez Haemimont Games. Jest nią „Surviving Mars”, czyli symulator budowy pierwszej ludzkiej kolonii na Marsie, a więc zapewne połączenie elementów strategicznych, ekonomicznych, survivalowych oraz symulacji.

Podobno gra ma być dostępna na wiele platform: Linux, Mac, Windows, PlayStation 4, Xbox One. Sama rozgrywka ma stanowić wyzwanie dla graczy, których zadaniem będzie planowanie i budowanie funkcjonującej marsjańskiej kolonii. Niezbędne będzie odpowiednie balansowanie między podstawowymi potrzebami kolonizatorów, ich zdrowiem psychicznym oraz jakością życia, a wszystko to z nieprzyjaznym marsjańskim środowiskiem w tle.

W praktyce wygląda to np. tak, że zarzucając naszych naukowców przesadnie dużą ilością pracy, w wyniku doznawanego stresu mogą w końcu popaść w alkoholizm, a to pociągnie za sobą inne konsekwencje.

Rozwijaj kolonię, opracowuj nowsze technologie i odkrywaj tajemnice skrywane przez planetę Mars. Gdybyś mógł przy okazji ograniczyć straty w ludziach do minimum, byłoby świetnie. Będziesz mógł zacząć w 2018 roku. Powodzenia.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu