Podcast Antyweb Po Godzinach

Największe zmiany w wyszukiwarce Google. To już 25 lat!

Konrad Kozłowski
Największe zmiany w wyszukiwarce Google. To już 25 lat!
1

Wyszukiwarka Google ma już 25 lat i w tym czasie wprowadzono całe mnóstwo nowości i zmian. Niektóre z nich uznajemy za oczywiste, a przecież pojawiły się niedawno. Inne wydają się tak nowoczesne, że trudno uwierzyć, że pojawiły się 15 czy 20 lat temu. Polecamy na Geekweek: Niesamowity tłumacz w S...

Wyszukiwarka Google ma już 25 lat i w tym czasie wprowadzono całe mnóstwo nowości i zmian. Niektóre z nich uznajemy za oczywiste, a przecież pojawiły się niedawno. Inne wydają się tak nowoczesne, że trudno uwierzyć, że pojawiły się 15 czy 20 lat temu.

Polecamy na Geekweek: Niesamowity tłumacz w Samsungu S24. Galaxy AI także dla Polaków

Bo choć z autouzupełniania korzystamy codziennie, to czy komuś przyszło do głowy, że funkcja ta wprowadzona była w 2004 roku? Co więcej, magazyn Wired prowadzi nawet program na YouTube, w którym celebryci odpowiadają na najczęściej zadawane pytania z autouzupełniania w Google. Inną wartą uwagi nowością była tzw. "lokalna informacja", czyli wyświetlanie wyników na podstawie tego, gdzie znajduje się użytkownik. Czy zdajecie sobie sprawę, że Tłumacz Google funkcjonuje od 2006 roku i wspiera dziś ponad 100 języków? Na samym początku nie był nawet oddzielną aplikacją, lecz pozwalał jedynie tłumaczyć strony internetowe.

O tym, co nowego w wyszukiwarce Google i jakie zmiany przeszła przez 25 lat istnienia rozmawialiśmy z Elą Różalską z Google. Miłego słuchania.

Podcastu Antyweb Po Godzinach możecie posłuchać w:

 

grafika główna: Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

podcast