Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Google

Google zaspokoi nasz głód. Rusza Google Shopping Express

TK
Tomasz Krela
13

Kilka dni temu swoje piąte urodziny obchodził mobilny system operacyjny – Android. Jest to system tworzony przez Google, obecny zarówno w smartfonach, jak i w urządzeniach codziennego użytku takich jak lodówka czy pralka. Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że usługi i produkty lidera na rynku wyszuk...

Kilka dni temu swoje piąte urodziny obchodził mobilny system operacyjny – Android. Jest to system tworzony przez Google, obecny zarówno w smartfonach, jak i w urządzeniach codziennego użytku takich jak lodówka czy pralka. Dlatego nikogo nie powinno dziwić, że usługi i produkty lidera na rynku wyszukiwarek ingerują w każdą sferę naszego życia. Tym samym Google nie mogło zignorować jednej z podstawowych ludzkich potrzeb - potrzeby zaspokajania głodu. Google Shopping Express poszerza obszar działania na terenie USA.

Google Shopping Express, bo taką nazwę nosi najnowsza usługa amerykańskiej firmy, testowana była w San Francisco od marca tego roku. Firma udostępniła obecnie swoją usługę wszystkim mieszkańcom tzw. Bay Arena, czyli obszaru od San Francisco do San Jose. Dzięki temu mieszkańcy Zachodniego Wybrzeża mogą w prosty i wygodny sposób dokonywać zakupów w sklepach takich sieci handlowych jak m.in. Office Depot, Toys”R”Us, Guitar Center czy Whole Foods Market. Dokonując zakupów za pośrednictwem usługi Google, mieszkańcy USA mogą również korzystać z promocji przygotowanych przez sklepy dla stałych klientów. Ceny obowiązujące w usłudze są takie same, jak w przypadku sklepu internetowego danej sieci.

Można zatem zadać pytanie – po co korzystać z tej usługi? Po pierwsze Google, reklamując swoją usługę, zapewnia dostarczenie towarów tego samego dnia, w którym dokonano zamówienia. Przez pierwsze 6 miesięcy dostawa produktów jest bezpłatna. Główną zaletą tego projektu jest możliwość dokonania zakupów w wielu sklepach, bez konieczności korzystania ze strony internetowej czy aplikacji mobilnej każdego ze sklepów. Google stworzyło dla swojej usługi aplikację mobilną, przeznaczoną zarówno dla systemów Android jak i iOS, z poziomu której będzie można dokonywać zakupów. Obydwie wersje prezentują się bardzo ciekawie i wpisują się w obecne trendy.

Można powiedzieć, że premiera usługi dostępnej na ograniczonym terytorium USA, nas Polaków niestety nie dotyczy. Nie ma co oczekiwać, że podobną usługę będziemy używać w Polsce. Jednak trzeba na to spojrzeć znacznie szerzej. Zaczynamy żyć w świecie ekosystemów wielkich korporacji. Tak, wiem, że brzmi to bardziej jak spiskowa teoria dziejów, jednak tak to wygląda. Dla przykładu - oddajemy firmie Google dostęp do naszej korespondencji e-mailowej, SMS-owej, do tego, co szukamy w internecie, a także tego, gdzie bywamy. Przykładów jest o wiele więcej. Być może w przyszłości samochody Google będą woziły nas do pracy, Google dopilnuje, żebyśmy nie popełnili samobójstwa, a zakupy spożywcze będziemy dokonywać poprzez Google Shopping Express. Czy będziemy żyli w świecie Google czy innej korporacji? Wygoda, a czasem także nasze lenistwo spowoduje, że tak się właśnie stanie. Tylko od nas zależy, czy się na to zgodzimy, czy też zachowamy zdrowy rozsądek i będziemy kierować się wolną wolą.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu