Moje przemyślenia

Google wykorzystuje szansę daną przez Apple

Konrad Kozłowski
4

“Zacznijcie używać Map od Google czy Nokii (...)” namawiał CEO Apple Tim Cook użytkowników urządzeń z systemem iOS6, a powód takiego stanu rzeczy jest chyba oczywisty. Google postanowiło więc wziąć sprawy w swoje ręce i w oczekiwaniu(?) na oficjalną aplikację serwuje nam kolejne funkcje w webowej we...

“Zacznijcie używać Map od Google czy Nokii (...)” namawiał CEO Apple Tim Cook użytkowników urządzeń z systemem iOS6, a powód takiego stanu rzeczy jest chyba oczywisty. Google postanowiło więc wziąć sprawy w swoje ręce i w oczekiwaniu(?) na oficjalną aplikację serwuje nam kolejne funkcje w webowej wersji swoich map - od dzisiaj Street View jest dostępny dla mobilnej wersji Safari.

Na temat pojawienia się aplikacji z mapami autorstwa Google pojawiło się do tej pory kilka, kilkanaście różnych pogłosek, plotek i doniesień. Jedne z nich sugerują, że aplikacja jest w decydującej fazie rozwoju, według innych natomiast takie prace dopiero ruszają.

W każdym razie dostęp do map od Google jest możliwy przez przeglądarkę internetową również, a może przede wszystkim na iPhonie, iPodzie touch i iPadzie. Nie jest to aż tak wygodne i poręczne jak nawigowanie po natywnej aplikacji, ale gdy człowiek w potrzebie to z pewnością takie rozwiązanie zdaje egzamin. Na moim iPhonie 3GS musiałem przeboleć szybkość ich (map) działania - nawet taka czynność jak wpisywanie adresu potrafi zająć dłuższą chwilę.

Jak wspominałem, Google nadal rozwija swoją przeglądarkową, mobilną wersję map - ostatnio dodaną funkcją jest Street View. Muszę przyznać, że wielokrotnie, dzięki tej funkcji mogłem dokładnie namierzyć poszukiwane przeze mnie miejsce - jeszcze przed dotarciem tam, można było zrobić pewnego rodzaju “rozeznanie” w terenie.

Google zapowiadało udostępnienie Street View dla mobilnej Safari 26 września i miało to nastąpić w przeciągu dwóch tygodni. W moim odczuciu jest to znakomita wręcz reakcja tej firmy na całe zamieszanie związane z kwestią map w iOS6 - nie mając jeszcze gotowej aplikacji, w odróżnieniu od innych firm, Google jest w stanie zatrzymać przy sobie znaczną część użytkowników przy swoim produkcie. Niepokoi mnie jednak brak jakichkolwiek informacji na temat prawdopodobnego terminu debiutu aplikacji od Google. Czy przyczyną jest ilość wysiłku, którą trzeba zainwestować w powstanie tej aplikacji czy może Google szykuje coś "ekstra"?

Źródło: Engadget. Źródło grafiki: techonthego.co.uk

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu