Android

Google wróci do zakładek w Android Auto, to dobra wiadomość

Kamil Pieczonka
Google wróci do zakładek w Android Auto, to dobra wiadomość
1

Google to firma, która lubi testować wiele różnych rozwiązań w swoich produktach, ale raczej rzadko o tym informuje, a jeszcze rzadziej większość z nich trafia do wszystkich użytkowników w jednym czasie. Wygląda, że podobnie będzie również z zakładkami, które pojawiły się w ostatniej wersji aplikacji.

Powrót zakładek do Android Auto to dobry ruch

W starej wersji Android Auto zakładki były podstawowym elementem interfejsu. To dzięki nim można było się szybko przełączyć między mapą, listą kontaktów, pogodą oraz aplikacją audio, z której aktualnie korzystaliśmy. W nowej wersji interfejsu, która pojawiła się już blisko 2 lata temu z tego udogodnienia zrezygnowano i nie wszyscy byli z takiego obrotu spraw zadowoleni. Wtedy lepiej też działało odczytywanie wiadomości przez polskiego lektora, ale to już temat na inny artykuł.

Wygląda jednak na to, że zakładki powrócą do Android Auto, ale tym razem pojawią się w górnej części interfejsu. Google podobno testuje już to rozwiązanie u wybranych użytkowników, choć jak z większością takich zmian, jest ona aktywowana po stronie serwera, więc pomimo takich samych wersji aplikacji, mogą one u każdego działać inaczej. To standardowa praktyka np. w Mapach Google, gdzie też często różne niewielkie zmiany w interfejsie są testowane na małej grupie osób.

Powyższy screen pochodzi od użytkownika, który jest twórcą aplikacji Extras for AA. Przegląda on na bieżąco zawartość kolejnych wersji plików APK aplikacji Android Auto i wyszukuje nowe możliwości, które się w nich pojawiają. Zakładki to jedna z ostatnich zmian, która w aplikacji telefonu pozwala na dostęp do kontaktów, historii rozmów oraz ulubionych. Podobnie jak ma to miejsce w standardowym dialerze w telefonie. Zmiana obecna jest już w wersji 5.9, ale tak jak wspominałem, aktywowana jest po stronie serwera.

To jedna z ostatnich wersji Android Auto w tym roku. W styczniu powinna pojawić się już wersja 6.0, która wprowadzi między innymi możliwość wyboru tapety.

źródło: AndroidEvolution

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu