Google

Wyszukiwarka Google z trybem ciemnym. W końcu

KR
Krzysztof Rojek
14

Zwolennicy ciemnego tła mają powody do zadowolenia. Google wdraża tryb ciemny w swojej najpopularniejszej usłudze - wyszukiwarce.

Jeżeli chodzi o jakiekolwiek zmiany interfejsu w ostatnich latach, to oprócz stale rosnącej popularności flat design, który dziś funkcjonuje już niemal wszędzie, użytkownicy w ostatnich latach mogli dostrzec głównie przechodzenie systemów operacyjnych, programów i witryn na tryb ciemny. Dziś obecny jest on zarówno w Windowsie, MacOS, Androidzie czy iOS. Oprócz tego niektóre programy (szczególnie systemowe) mają wdrożone theme awarness i zmieniają się na tryb ciemny, jeżeli tylko użytkownik ma ustawioną taką opcję. Niedawno na tryb ciemny przeszedł chociażby Facebook wraz z wszystkimi aplikacjami wchodzącymi w jego imperium. Bardzo podobnie jest z Google, które krok po kroku wdraża tryb ciemny w swoich usługach, m.in. Dokumentach Google. Jeżeli jednak chodzi o giganta z Mountain View, wciąż pozostawała w tej kwestii jedna ważna rzecz do zrobienia.

Google testuje tryb ciemny w swojej wyszukiwarce

Tryb ciemny ma sprawiać, że korzystanie z urządzenia będzie przyjemniejsze np. w nocy. Niektórzy jednak (jak np. ja) korzystają z niego non stop, ponieważ na ciemne tła patrzy się po prostu przyjemniej. Dlatego też wyszukiwarka, podstawowa usługa Google, będąca po prostu jedną wielką białą plamą, była omijana przeze mnie z daleka. Na szczęście Google postanowiło w końcu coś z tym zrobić. Jak donosi 9to5Google, firma zaczęła testy dla ciemnego wyglądu wyszukiwarki oraz strony z wynikami wyszukiwania.

Jak widzimy - tryb ciemny w tym wypadku nie jest czarny, a szary, aby dopasować się kolorystycznie do innych aplikacji firmy. W przypadku zastosowania trybu ciemnego logo Google staje się białe. Niestety, póki co testy są bardzo wąsko zakrojone i póki co obejmują tylko wyniki wyszukiwania, bez ekranu głównego. Tym samym wiadomo, że testy są w bardzo wczesnej fazie, a na ciemną wyszukiwarkę Google przyjdzie nam trochę poczekać.

A wy - gdzie najchętniej widzielibyście tryb ciemny?

Źródło.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu