Google

Google Tłumacz zadba o komfort wpisywania tekstów w obcych językach na Androidzie

Kacper Cembrowski
0

Google Tłumacz na smartfonach z Androidem doczekał się aktualizacji, która znacznie zwiększy komfort użytkowania. Aplikacja będzie automatycznie zmieniać język Gboard, klawiatury Google’a, aby ułatwić wprowadzanie tekstu w obcym języku.

Okno z lewej strony, w którym wpisujemy tekst w celu jego przetłumaczenia, będzie automatycznie zmieniać naszą klawiaturę w telefonie. Do tej pory bywało to mocno problematyczne - jeśli domyślną klawiaturą była polska, wpisanie odpowiedniego tekstu po hiszpańsku, niemiecku czy ukraińsku sprawiało sporo problemów.

Dłużej takiego kłopotu nie będzie. Kiedy wybierzemy język ukraiński, nasza klawiatura automatycznie zaproponuje ukraiński alfabet. Podobnie w każdym innym języku - dzięki temu będziemy mogli wpisywać niemieckie scharfes s (ß) czy hiszpańskie n z tyldą (ñ).

Źródło: 9to5Google

Oczywiście inne języki w Gboard były dostępne już wcześniej, lecz wymagały ręcznej ingerencji w ustawienia, co zabierało sporo czasu i w konsekwencji większość użytkowników się na to nie decydowało.

Nowa funkcja pozwoli jednak na bezproblemowe cofnięcie się do naszej domyślnej klawiatury przy pomocy jednego kliknięcia w ikonę kuli ziemskiej, więc jeśli wolicie wpisywać tekst w swoim domyślnym języku, nie ma żadnego problemu.

Funkcja ta była już wcześniej dostępna na iPhone’ach - system iOS domyślnie zmienia język klawiatury już od jakiegoś czasu i nie da się ukryć, że jest to niesamowicie wygodna możliwość. Dobrze więc, że użytkownicy Androida również będą mogli z niej skorzystać.

Stock Image from Depositphotos

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news