3

Google Reader – podziel się ze znajomymi

Logując się dzisiaj do Google Reader (czytnik RSS – jeśli ktoś nie zna lub nie korzysta), po zalogowaniu ujrzałem taki oto komunikat: Okazało się, że Google rozwijając swój produkt postanowiło zintegrować nieco to co mamy w Google Reader (a dokładnie to czym się dzielimy czyli „shareujemy”) z naszymi znajomymi z Google Talk (chat w gmailu). […]

Logując się dzisiaj do Google Reader (czytnik RSS – jeśli ktoś nie zna lub nie korzysta), po zalogowaniu ujrzałem taki oto komunikat:Okazało się, że Google rozwijając swój produkt postanowiło zintegrować nieco to co mamy w Google Reader (a dokładnie to czym się dzielimy czyli „shareujemy”) z naszymi znajomymi z Google Talk (chat w gmailu). Od tej pory każde źródło, które postanowimy udostępnić ( opcja „shared item”) będzie automatycznie widoczne dla naszych znajomych Gtalk. Udostępnione przez naszych znajomych źródła znajdziemy w prawy panelu bocznym w części opisanej „Friends shared items).

Google oczywiście zadbało o to abyśmy mogli decydować kto jest naszym znajomym oraz kto może widzieć nasze źródła a kto nie. To samo tyczy się wcześniej udostępnianych informacji – nie będą one automatycznie pokazane teraz naszym znajomym.

Bardzo ciekawy jestem jak ta funkcjonalność się rozwinie i czy spowoduje, że użytkownicy zaczną dzielić się między sobą ciekawymi znaleziskami. Ja już skorzystałem bo wśród źródeł moich znajomych znalazłem parę ciekawych informacji.