Google

Google radzi jak odnieść sukces ze swoją aplikacją w sklepie Play

Tomasz Popielarczyk
Google radzi jak odnieść sukces ze swoją aplikacją w sklepie Play
4

Jeżeli tworzycie aplikacje mobilne, ta pozycja powinna stać się dla Was lekturą obowiązkową. Google właśnie udostępnił poradnik, który krok po kroku tłumaczy proces umieszczania aplikacji w sklepie Play, a także pomaga w mierzeniu jej popularności, monetyzacji i rozwoju. A wszystko to w formie bezpł...

Jeżeli tworzycie aplikacje mobilne, ta pozycja powinna stać się dla Was lekturą obowiązkową. Google właśnie udostępnił poradnik, który krok po kroku tłumaczy proces umieszczania aplikacji w sklepie Play, a także pomaga w mierzeniu jej popularności, monetyzacji i rozwoju. A wszystko to w formie bezpłatnego PDF-a.

Poradnik do Google Play

Ważący 11 MB PDF zawiera informacje przeznaczone dla deweloperów oraz twórców aplikacji mobilnych. Znajdziemy tam porady, wskazówki i wyjaśnienia dotyczące m.in. publikowania programów w sklepie, poprawy ich jakości, badania zachowań użytkowników, monetyzacji i zarabiania, a także globalnej ekspansji. To kompleksowe źródło informacji na temat istnienia w Google Play. Biorąc pod uwagę, jak ważne jest dziś posiadanie aplikacji mobilnej i jej odpowiednia promocja, mogę śmiało stwierdzić, że jest to lektura obowiązkowa - nie tylko dla programistów, ale też agencji i firm działających mobilnie.

Nvidia zaskakuje wynikami

Trzeci kwartał okazał się bardzo owocny dla Nvidii. Wyniki finansowe firmy przekroczyły oczekiwania giełdowe. W sumie zanotowano 1,225 mld dol. przychodu, a więc o 16 proc. więcej niż przed rokiem. Dla porównania analitycy spodziewali się 1,202 mld. Zysk netto wyniósł 173 mln (19 dol. na akcję). Rok temu w analogicznym okresie było to 119 dol., a więc progres jest znaczący. W czwartym kwartale firma liczy na 1,20 mld przychodu (plus minus 2 proc). Analitycy mają swoje prognozy i spekulują, że Nvidia zamknie rok z wynikiem 1,198 mld dol. z Q4. Tak czy inaczej, widać że rywalizacja w segmencie mobilnym przynosi rezultaty, a nowe układy graficzne (w szczególności te dla notebooków gamingowych) okazały się strzałem w dziesiątkę.

Pierwsi użytkownicy bez limitów w OneDrive

Pierwsi użytkownicy informują o zdjęciu limitów powierzchni w OneDrive. Microsoft zapowiedział, że będzie sukcesywnie dawał nieograniczoną przestrzeń osobom korzystającym z chmury i jednocześnie opłacającym pakiet Office 365. Co ciekawe, okazuje się, że ta "nielimitowana przestrzeń" to po prostu 10 TB. Zapewne nikt nie dobije do tego limitu, ale wygląda na to, że obietnice MS były trochę na wyrost.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu