Felietony

Google przesadza z Google+ w wynikach

Grzegorz Marczak
Google przesadza z Google+ w wynikach
25

Wpisałem sobie dziś w wyszukiwarkę Google hasło Antyweb. Chciałem zobaczyć czy coś ciekawego w ostatnim tygodniu się pojawiło:) Wyniki wyszukiwania mocno mnie jednak zaskoczył. Oprócz Antyweb.pl na dokładnie dwóch pierwszych stronach mam wyniki z Goolge+ (przy ustawieniu wyszukiwania z ostatnieg...

Wpisałem sobie dziś w wyszukiwarkę Google hasło Antyweb. Chciałem zobaczyć czy coś ciekawego w ostatnim tygodniu się pojawiło:) Wyniki wyszukiwania mocno mnie jednak zaskoczył. Oprócz Antyweb.pl na dokładnie dwóch pierwszych stronach mam wyniki z Goolge+ (przy ustawieniu wyszukiwania z ostatniego tygodnia). Rozumiem, że według Google wyniki z G+ indeksują się świetnie ale może zostawiliby na górze jeszcze trochę miejsca dla kogoś innego niż swój własny serwis społecznościowy?

Dodam, że sprawdzałem i wyniki wyglądają tak samo zarówno jeśli jestem zalogowany do konta Google jak również bez logowania. Dopiero kiedy przestawiłem zasięg wyszukiwania z tygodnia na miesiąc wyniki się poprawiły i do głosu doszły też inne strony www. Nadal jednak widać bardzo dużą obecność G+ nie wspominając o tym, że Facebook pojawia się tylko w momencie kiedy wyników nie ograniczamy zakresem dat.

Tak to wygląda - to oczywiście fragment pierwszej strony, na kolejne są również tylko wyniki z G+

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlegoogle plus