13

Google Play Games wreszcie nie będzie straszyć wyskakującymi okienkami [prasówka]

Jeżeli gracie na Androidzie, z pewnością kojarzycie aplikację Google Play Games. Jest to gamingowy HUB, który za pośrednictwem ogólnodostępnego API oraz Google Play Services pozwala nam zdobywać osiągnięcia, rywalizować ze znajomymi w rankingach i nie tylko. Teraz stał się mniej irytujący.

Google Play Games bez okienek

Google-Play-Games-to-Support-iOS-Multiplayer

Wszystko sprowadza się do lepszego zarządzania uprawnieniami. Dzięki nowemu API gra nie będzie wymagała dostępu do większej liczby danych użytkownika, a tym samym nie wyświetli okienka z zapytaniem o zgodę na ich udostępnienie. Zrezygnowano również z integracji z Google+. Ten prosty zabieg zmienia model funkcjonowania Google Play Games, które teraz mogą sobie działać po cichu w tle i logować nas automatycznie, bez pytania o zgodę.

Otwarte Mistrzostwa Polski w Street Fighter V

Street-Fighter-V-620x350

Jeżeli jesteście dobrzy w bijatykach, nie możecie przejść obojętnie obok organizowanych przez m.in. Cenegę Mistrzostw Polski w Street Fightera V. Organizatorzy imprezy zaplanowali pięć imprez eliminacyjnych. W trakcie  nich wyłonieni zostaną najlepsi gracze, którzy zmierzą się ze sobą w wielkim finale:

  • 20.02.2016 – Saturn Kraków, CH Galeria Krakowska, ul. Pawia 5
  • 21.02.2016 – Saturn Poznań, CH City Center, ul. Stanisława Matyi 2
  • 27.02.2016 – Saturn Łódź, CH Port Łódź, ul. Pabianicka 245
  • 28.02.2016 – Saturn Szczecin, CH Kaskada, al. Niepodległości 36
  • 12.03.2016 – eliminacje i finały w CH Złote Tarasy, w Warszawie

W wielkim finale zaplanowanym na 12 marca w Warszawie zmierzy się ze sobą 16 najlepszych zawodników. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, w tym pieniężne.

Nowe centrum danych Facebooka

Clonee-930x523

Facebook ogłosił plany budowy nowego centrum danych w Irlandii. Placówka o powierzchni 227 hektarów stanie w jednej z tamtejszych wiosek – Clonee. Podstawą jej działania mają być odnawialne źródła energii. Początek jego działania zaplanowano na 2017 lub 2018 rok. TO już szóste centrum danych Facebooka. W lipcu ubiegłego roku serwis zapowiedział budowę analogicznej placówki w Fort Worth w Texasie.

Google płaci zaległe podatki w UK

Google Updates Its Logo

130 mln funtów – tyle Google musi zapłacić zaległego podatku w Wielkiej Brytanii. Jest to rezultat wieloletniego dochodzenia, jakie prowadził tamtejszy urząd podatkowy. Dotąd bowiem Google nie płacił w kraju podatków od przychodów ze sprzedaży reklam, przenosząc to do innych krajów. Teraz firma musi spłacić wszelkie zaległości łącznie z odsetkami. Nie będzie mogła też stosować podobnych praktyk w przyszłości. Brytyjczycy uznali wynik postępowania za pierwsze ważne zwycięstwo w kampanii mającej zmusić wielkie firmy do płacenia podatków w kraju, w którym działają. Może w Polsce również należałoby się zainteresować tematem?