Google

Nowe Pixele tuż za rogiem. Google zaprezentuje je na początku maja

Kamil Świtalski
Nowe Pixele tuż za rogiem. Google zaprezentuje je na początku maja
0

Już za kilka dni do rodziny urządzeń Google Pixel dołączą nowe urządzenia. Prawdopodobnie będą to Google Pixel 3a oraz Google Pixel 3a XL!

Googlowskie urządzenia z linii Pixel mają spore grono fanów. Od lat niczym mantrę powtarza się, że Android na żadnym innym smartfonie nie działa tak dobrze, jak właśnie na nich. Poza tym sporo mówiło się też o nocnych zdjęciach w Pixel 3 — Huawei P30 sporo w tej kwestii namieszał, ale regularnie wymienia się je jako przykład najlepszych aparatów w smartfonach. Jeżeli myśleliście że na kolejną wielką premierę urządzeń Pixel będziecie musieli czekać do jesieni — to mam dla was doskonałą wiadomość. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ta jesień nadejdzie szybciej.

Konferencja z Pixelami: Google zaprasza już 7. maja

Jeżeli śledzicie informacje na temat technologii, to pewnie 7-9 maja macie zaznaczone w kalendarzu czerwonym markerem już od dawna. To właśnie w tych dniach odbędzie się konferencja Google I/O 2019, a jej pierwszego dnia mamy poznać nowe urządzenia z linii Pixel. I bazując na dotychczasowych plotkach i przeciekach można zakładać, że to właśnie pierwszego dnia konferencji gigant z zaprezentuje tańsze warianty swoich flagowców, czyli Google Pixel 3a oraz Google Pixel 3a XL.

To smartfony o których kolejne informacje napływają do nas już od jakiegoś czasu — więc mamy już jako-takie pojęcie, czego możemy się po nich spodziewać. Słuchawki te miałyby być nieco biedniejsze od ich starszych braci — nie zabraknie w nich jednak aktywnych ramek ekranu, eSIM i tego samego modułu fotograficznego. Plotki głoszą jednak, że Google chciałoby ograniczyć możliwości tego ostatniego... oprogramowaniem. Na pokładzie mniejszego wariantu miałby się znaleźć Snapdragon 670 z 4GB Pamięci RAM, większy zaś napędzać miałby Sanpdragon 710. Największą tajemnicą pozostaje cena — jeżeli uda się utrzymać ją na akceptowalnym poziomie, to kto wie — może to właśnie one okażą się hitem najbliższych miesięcy?

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu