4

Google Pixel 2 i Pixel XL 2 coraz bliżej – oto co wiemy na ich temat

Premiera następców dwóch pierwszych smartfonów Google zbliża się wielkimi krokami. Dziś wiemy już naprawdę sporo na temat obydwu smartfonów, a dzięki przeciekom poznaliśmy także datę ich debiutu.

Nowości na temat Google Pixel 2

Google Pixel 2 - zdjęcia

Do premiery Pixel 2 pozostało odrobinę ponad miesiąc. To naprawdę niewiele, co zdecydowanie potwierdza liczba informacji, które poznaliśmy nieoficjalnie. Co więcej, do sieci trafiły także zdjęcia nowej wersji smartfonu Google, które ukazują większość wprowadzonych w konstrukcji zmian. Potwierdziły one wcześniejsze doniesienia i rendery. Nowy Google Pixel będzie posiadał podobną do pierwszego modelu obudowę, lecz został delikatnie odchudzony. W konsekwencji Google prawdopodobnie pozbędzie się złącza 3,5 mm jack, co było jedną z największych zalet urządzenia, gdy w materiałach promocyjnych stawał w szranki z iPhonem.

Wymiary telefony wynosić mają 145.3 x 69.3 x 7.8 mm (8,2 mm z wystającym obiektywem), a wewnątrz znajdą się 4 GB pamięci RAM, procesor Snapdragon 836 i pamięć 64 GB lub 128 GB. Z przodu będziemy mieli do czynienia ekranem 4.97 cala i rozdzielczością 1080p.

Nowości na temat Google Pixel 2 XL

Google Pixel XL 2 - prawdopodobny wygląd, rendery

Za nową wersją modelu XL ma stać LG. Jest delikatnie zaokrąglony, podobnie jak zeszłoroczna wersja, lecz czytnik odcisku palca znalazł się poniżej szklanego elementu na tylnej obudowie. Sam element będzie mniejszy w stosunku do smartfonu z 2016 roku. Niemal pewne jest, że obiektyw aparatu będzie delikatnie wystawał ponad powierzchnię tylnego panelu. Z przodu znajdzie się ekran 5,99/6 cali z rozdzielczością 1440p. Będzie to wyświetlać AMOLED, który będzie wspierał tryb Ambient. Oznacza to, że ekran będzie wyświetlał najważniejsze funkcje po podniesieniu telefonu. Ramki wokół ekranu będą minimalnie węższe, niż w starszym modelu, z delikatnie zaokrąglonymi rogami.

Zupełną nowością będzie reagująca na ściśnięcie ramka telefonu, podobnie jak HTC U11. W dużej mierze ma to przysłużyć się do łatwiejszej i szybszej interakcji w Asystentem Google, a także pozwolić na wyciszanie przychodzących połączeń. Specyfikacja Pixel 2 XL ma prezentować się następująco: 4GB pamięci RAM, procesor Snapdragon 836 i pamięć 64 GB lub 128 GB – a więc dokładnie taka sama, co mniejszy model. Wymiary całości mają wynieść: 157.6 x 76.3 x 7.9 mm (8.6 z wystającym obiektywem).

Kiedy premiera Google Pixel 2?

Data premiery obydwu modeli (oraz innych urządzeń Google, jak Google Home mini oraz nowego Chromebooka Pixel) to najwyraźniej 5 października. Na to wskazuje ostatni przeciek, którego autorem jest Evan Blass.

Źródło: Android Police (1, 2, 3, 4)