Google

Google News od dziś informuje po polsku.

Grzegorz Marczak
Google News od dziś informuje po polsku.
6

Autorem tekstu jest Jakub Jaworski. Dziś w sieci pojawiło się kolejne dziecko Google w polskiej wersji językowej. Tym razem trafiło na Google News. Serwis o którym głośno było z powodu narażenia na straty amerykańskiej spółki lotniczej United Airlines. W opisie tej aplikacji możemy wyczytać, że dy...

Autorem tekstu jest Jakub Jaworski.
Dziś w sieci pojawiło się kolejne dziecko Google w polskiej wersji językowej. Tym razem trafiło na Google News. Serwis o którym głośno było z powodu narażenia na straty amerykańskiej spółki lotniczej United Airlines. W opisie tej aplikacji możemy wyczytać, że dysponuje ona ponad 300 źródłami wiadomości, a tematy aktualizowane są co 15 minut. Polska wersja jest jedną z blisko 60 innych na świecie.

Domyślnie artykuły zostały podzielone na kilka kategorii. Istnieje jednak możliwość tworzenia własnych, do których treści będą przyporządkowywane na podstawie ustalonych słów kluczowych. Oprócz tego mamy oczywiście możliwość dowolnego przestawiania bloków tekstowych, czy też ustalania ilości tematów w nich znajdujących się.

Informacje na ten sam temat są grupowane. Mamy możliwość konfrontacji danych treści w kilku źródłach. Google News nie korzysta z ramek. Po kliknięciu w link zostajemy przenoszeni bezpośrednio na stronę, gdzie znajduje się artykuł. Jest to dobre rozwiązanie gdyż ładowanie newsów nie jest narażone na ewentualne spowolnienia.

Ciekaw jestem czy Google News zyska popularność. Faktem jest, że umożliwia nam w bardzo łatwy sposób decydować o źródle danej wiadomości. Jednak czy to wystarczy aby wygrać z naszymi dotychczasowymi przyzwyczajeniami?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu