Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Google

Google mi popsuło Google, na szczęście tylko na chwilę

GM
Grzegorz Marczak
36

Google zaczęło na poważnie testować nowy wygląd swojego głównego produktu czyli wyszukiwarki. Od wczoraj wchodząc na stronę google.com (pl), wyświetli nam się wersja pozbawiona jakichkolwiek odnośników i dodatkowych informacji - zobaczymy jedynie logo, pole na wpisanie szukanego ciągu znakó...Google zaczęło na poważnie testować nowy wygląd swojego głównego produktu czyli wyszukiwarki. Od wczoraj wchodząc na stronę google.com (pl), wyświetli nam się wersja pozbawiona jakichkolwiek odnośników i dodatkowych informacji - zobaczymy jedynie logo, pole na wpisanie szukanego ciągu znaków oraz dwa przyciski. Powrót do normalnej wersji następuje w momencie kiedy ruszymy kursorem myszki.

Według Google wiele osób odwiedza wyszukiwarkę tylko w jednym oczywistym celu i wszelkie dodatki, i odnośniki jedynie ich rozpraszają. Podczas różnego rodzaju testów z nowym wyglądem strony głównej okazało się, że wielu zmian użytkownicy po prostu nie zauważają ponieważ skupiają się na wprowadzeniu tekstu w okno wyszukiwarki i naciśnięciu przycisku enter. Dla nich właśnie jest dedykowana ta czysta pozbawiona dodatków wersja.

Ja należę do drugiej grupy - strasznie przyzwyczaiłem się do wszelkich odnośników jakie są wokół wyszukiwarki. Dostaję się w ten sposób do kalendarza, adsense, tłumacza i wielu innych. Mam więc nadzieję, że Google nie zdecyduje się na permanentną podmianę głównej strony na tę odchudzoną wersję.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlewyszukiwarki internetowe