Świat

Google Media Server - YouTube na ekranie TV

Paweł Grzegorz Iwaniuk
8

Google ma to do siebie, że stara się oferować swoim użytkownikom wszystkie, możliwe do zaoferowania usługi. Ostatnio do grona produktów amerykańskiego giganta dołączył Google Media Server - dodatek do programu Google Desktop. Nowa aplikacja pozwala na stremowanie plików multimedialnych do różnych...

Google ma to do siebie, że stara się oferować swoim użytkownikom wszystkie, możliwe do zaoferowania usługi. Ostatnio do grona produktów amerykańskiego giganta dołączył Google Media Server - dodatek do programu Google Desktop.

Nowa aplikacja pozwala na stremowanie plików multimedialnych do różnych certyfikowanych urządzeń, wśród których znaleźć możemy konsole nowej generacji. Google chce w ten sposób umożliwić użytkownikom Google Desktop proste przeglądanie posiadanych na dysku zdjęć, grafik bądź plików wideo na ekranie domowego telewizora.

Nie są to jednak usługi nowe. Streaming multimediów za pomocą UPnP oferuje od dłuższego czasu większość producentów oprogramowania odtwarzającego wideo i muzykę (między innymi Winamp lub VLC). Dziwi jednak fakt, że developerzy Google przygotowali Media Server tylko w wersji dla Windows, dla którego istnieje już duży wybór takiego oprogramowania. Warto było by zawalczyć o rynek OS X lub Linuxa, których użytkownicy nie posiadają tak dużego wyboru.

Ponad to z bloga ReadWriteWeb dowiedzieć się możemy, że poza dodatkiem do Google Desktop, firma coraz bardziej interesuje się nowymi formami sprzedaży reklam. Rynek telewizyjny jest bowiem łakomym kąskiem dla Google lecz zaistnienie na nim wymagać będzie nowego modelu sprzedaży. Takiego, który będzie konkurencyjny w stosunku do już istniejących metod oraz sprzedawców.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GooglemultimediaIptv