Google

Google Map Maker czyli takie wiki mapy?

Grzegorz Marczak
Google Map Maker czyli takie wiki mapy?
7

Wczoraj Google udostępniło kolejne narzędzie dla swoich map. Map Maker bo tak nazywa się nowa zabawka jaką daje nam Google, będzie służył do edycji map! Warto podkreślić, że nie chodzi tutaj o edycje własnych mapek widzianych tylko przez nas i naszych znajomych ale o możliwość edytowania mapy widocz...

Wczoraj Google udostępniło kolejne narzędzie dla swoich map. Map Maker bo tak nazywa się nowa zabawka jaką daje nam Google, będzie służył do edycji map! Warto podkreślić, że nie chodzi tutaj o edycje własnych mapek widzianych tylko przez nas i naszych znajomych ale o możliwość edytowania mapy widocznej przez wszystkich użytkowników.

Dzięki Map Maker będziemy mogli edytować właściwie wszystkie elementy znajdujące się w tej chwili na mapach czyli na przykład drogi, jeziora, parki, lasy, miasta, położenie sklepów, firm itp. Podobno główna mapa będzie na bieżąco aktualizowana o wszelkie zmiany wprowadzane przez użytkowników.

W chwili obecnej możemy edytować mapy nastepujących krajów i lokalizacji:Cyprus, Iceland, Pakistan, Vietnam and the Caribbean nations of: Antigua & Barbuda, Bahamas, Barbados, Bermuda, British Virgin Islands CEO-Vacation-Home-Rentals , Cayman Islands, Grenada, Jamaica, Netherlands Antilles, St. Kitts & Nevis, St. Lucia, St. Vincent & the Grenadines, and Trinidad & Tobago.Nie doczytałem się natomiast nigdzie jak będzie wyglądała kontrola nad wprowadzanymi informacjami. Nie chcę zakładać czarnego scenariusz w którym ktoś specjalnie zacznie psuć dobre mapy, ale trzeba mieć jakąś możliwość kontroli wprowadzanych danych, lub na przykład poglądu oryginalnych map.

Mimo moich wątpliwości uważam, że pomysł z edycją map jest świetnym rozwiązaniem dla Google. Użytkownicy będą mogli aktualizować szczegóły map na najniższym poziomie doprowadzając je do stanu rzeczywistego oraz dodając wiele nowych nie obecnych dotąd elementów.

Ciekawe kiedy Google udostępni inne rejony świata do edycji i jak zapanuje na tak zwanymi "chuliganami" którzy nie raz już zabawiali się na przykład w wikipedii.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlemapygoogle maps