Felietony

Google pokaże ekran o naprawdę wysokiej rozdzielczości. Ponad 1400 pikseli na cal

Albert Lewandowski
Google pokaże ekran o naprawdę wysokiej rozdzielczości. Ponad 1400 pikseli na cal
3

Google stawia coraz większy nacisk na bycie producentem hardware'u, nie tylko samego oprogramowania. W trakcie Display Week 2018 Amerykanie razem z LG zaprezentują wyświetlacz nowej generacji, który jest tworzony od początku do końca z myślą o okularach rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Czym takim ma się wyróżnić?

Nisza lub przyszłość

Segment VR, AR oraz MR to jedna wielka niewiadoma. Mimo to każdy większy producent stara się w niego zaangażować, a niektórzy w tym wszystkim mogą pochwalić się naprawdę długim stażem. Trudno jednak tu przewidzieć, jak sytuacja będzie się rozwijać. W końcu nie bez znaczenia pozostaje fakt, że na razie użytkownicy nie obdarzyli tych rozwiązań szczególnymi uczuciami, a sprzedaż nie prezentuje się ponadprzeciętnie.

Moim zdaniem na większą popularność trzeba jeszcze poczekać. Google zamierza przygotować mocną ofertę na najbliższe lata, szczególnie że za dwa lata na rynek wkroczy Apple, które w zwyczaju ma zwyciężać nawet w kategoriach, będących dla nich czymś zupełnie nowym. Najważniejszą zmianą, dokonaną przez firmę z Mountain View, było wprowadzenie AR Core na miejsce Project Tango oraz rozwijanie następcy platformy Daydream.

Nie dostrzeżesz piksela

W trakcie konferencji Display Week 2018, która odbędzie się dopiero pod koniec maja, poznamy oficjalnie nowy wyświetlacz OLED autorstwa LG oraz Google. Wyróżni się on zagęszczeniem pikseli na cal na poziomie 1443 punktów. Sam panel ma mieć przekątną 4,3 cala i rozdzielczość na poziomie 5500 x 3000 pikseli, oferując przy tym częstotliwość odświeżania obrazu na poziomie 120 Hz. Ten ekran miałby znaleźć zastosowanie właśnie w okularach wirtualnej rzeczywistości.

Ostatnio możemy zauważyć również trend odchodzenia od gogli wymagających smartfonów do działania na rzecz tych niezależnych, oferujących wszystko w zestawie. Moim zdaniem ta nowość ma szansę sporo zmienić na rynku. Nie mogę się doczekać oficjalnej premiery oraz tego, jakie wrażenia wizualne zapewni.

źródło: Android Police

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu