Moje przemyślenia

Rekord polskiej fabryki Volkswagena! Z taśm produkcyjnych zjechało już 2 miliony Caddy!

MA
Marek Adamowicz
10

W marcu bieżącego roku fabryka Volkswagena w Poznaniu już ma co świętować. Z taśm produkcyjnych poznańskich zakładów zjechał jubileuszowy egzemplarz modelu Caddy. Ten miał numer 2 000 000!

Poznańska fabryka Volkswagena w Poznaniu-Antoninku działa od 1993 roku. Wtedy też rozpoczęto produkcję niemieckich aut dostawczych, które następnie trafiały na rynki w całej Europie. Początkowo produkowano tam Volkswagena Transportera, a w całej historii tych zakładów są również osobowe akcenty takie jak Skoda Felicia, Octavia, a nawet Audi A6. To właśnie tutaj w 2015 roku zaprezentowano trzecią generację niewielkiego auta dostawczego, czyli Volkswagena Caddy. Na początku bieżącego roku z taśm produkcyjnych 2-milionowy egzemplarz. Jednak to nie jest jedyny powód do świętowania dla poznańskiej fabryki.

Prezes Volkswagen Poznań, Jens Ocksen tak wypowiadał się o pracownikach poznańskich zakładów: „Moje podziękowanie kieruje w szczególności do pracowników za ich imponujące zaangażowanie. To oni sprawiają, że Caddy jest tak udanym i lubianym modelem, który cieszy naszych klientów już od dekad. Pracownicy produkują każde auto z dużym zaangażowaniem, kompetencją techniczną oraz pasją. A dzięki akcjom społecznym, tak jak ta zorganizowana dla Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta z Gdańska, jednocześnie przyczyniają się do propagowania dobrego wizerunku naszych zakładów w Polsce“.

Jubileuszowy egzemplarz modelu Caddy został przekazany Towarzystwu Pomocy św. Brata Alberta  Gdańsku. To 7-miejscowy Caddy Maxi w wersji Trendline z benzynowym silnikiem 1.4 TSI o mocy 125 KM.

Podczas krótkiej uroczystości wypowiadał się również dyrektor zakładów Caddy w Poznaniu, Dietmar Mnich:  „Dzisiaj, cała uwaga skupiona jest na pracownikach zakładu w Antoninku, w którym od ponad 15 lat nieprzerwanie produkowany jest VW Caddy – początkowo w II, obecnie w III, a w niedalekiej przyszłości w IV generacji. Głównym motywem działania tego zakładu jest wytyczanie nowych kierunków, stawianie na przyszłość. Budowa Caddy ma wiele wspólnego ze świadomością, że produkujemy tu bardzo szczególne auto - wielozadaniowe dopasowane do codziennych potrzeb klienta.“

Drugim powodem do świętowania w poznańskich zakładach Volkswagena było uzyskanie bardzo wysokiego rocznego wyniku produkcji Caddy. W 2017 roku z taśm produkcyjnych zjechało blisko 165 000 egzemplarzy niewielkiego dostawczaka, co jest historycznym wynikiem w całej historii Volkswagen Poznań.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: