Mashable podaje, że w ciągu ostatnich kilku dni krąży plotka o tym, że google mogło by być zainteresowane kupnem apple. Plotka ta nabrała rozpędu po artykule w New York Magazine gdzie autor powoływał się bliskiego współpracownika Stevea Jobsa. Zdanie bliskiej Jobsowi osoby – Jobs po przejściach związanych z walką z rakiem oraz po ostatnich skandalach […]


Mashable podaje, że w ciągu ostatnich kilku dni krąży plotka o tym, że google mogło by być zainteresowane kupnem apple.

Plotka ta nabrała rozpędu po artykule w New York Magazine gdzie autor powoływał się bliskiego współpracownika Stevea Jobsa. Zdanie bliskiej Jobsowi osoby – Jobs po przejściach związanych z walką z rakiem oraz po ostatnich skandalach Apple na giełdzie może skłaniać się do rozwiązania jakim jest sprzedaż firmy.

Wcześniejsze poczynania Apple (chociażby wbudowanie w iphone map od google, oraz niedawno playera do youtube) pokazują, że współpraca obu firm się zawęża – mają również wspólnego przeciwnika jakim jest microsoft.

Czy jednak wszystkie wymienione powody i symptomy mogą świadczyć o tym, że Apple naprawdę będzie chciało „oddać” się Google ?