Google

Google Inbox teraz integruje się z Trello, GitHubem i nie tylko [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Google Inbox teraz integruje się z Trello, GitHubem i nie tylko [prasówka]
12

Skrzynka pocztowa Google Inbox wzbogaca się o kolejne nowości. Tym razem jest to integracja z zewnętrznymi usługami, jak Trello czy GitHub.

Google Inbox

Inbox będzie teraz rozpoznawał maile przychodzące z Trello czy GitHub, a następnie wyświetlał je w zupełnie inny sposób. W przypadku Trello maile mają być opatrzone dodatkowymi informacjami o projekcie, a dla GitHuba przygotowano specjalny format, w którym uwzględniane będą dotychczasowe zmiany w kodzie. Dodatkowo na urządzeniach mobilnych pojawią się przyciski służące do szybkiego uruchamiania każdej z aplikacji. W podobny sposób zmieniony ma zostać wygląd maili z Google Alerts, które będą teraz grupowane i wyświetlane w postaci estetycznego biuletynu.

Nowe funkcje są rozwinięciem dotychczasowej idei Google Inbox - skrzynki, która jednocześnie ma być naszą listą zadań i dostosowywać wiadomości do naszych preferencji. Wcześniej już w taki sposób modyfikowane były m.in. maile dotyczące podróży czy wydarzeń. Teraz Google idzie o krok dalej i otwiera się na zewnętrzne serwisy. Nowości pojawią się już w przyszłym miesiącu.

Szkice w Instagramie

Jeżeli często publikujecie na Instagramie, zdajecie sobie zapewne sprawę, że każdorazowe wyłączenie aplikacji oznacza utratę naszej pracy nad danym zdjęciem. Twórcy chcą to zmienić, dodając funkcję szkiców. Obrazy poddane obróbce wewnątrz aplikacji miałyby dzięki temu być zapisywane "na później". Użytkownik w dowolnym momencie mógłby wrócić i kontynuować edycję lub po prostu dokonać publikacji. Aktualnie dostęp do szkiców ma zaledwie garstka użytkowników serwisu. Nie wiemy, kiedy zostaną one wdrożone u wszystkich.

Trzy Geary S3

Nie jeden a trzy zegarki Gear S3 ma pokazać Samsung na zbliżających się targach IFA w Berlinie. Urządzenia miałyby nosić nazwy: Gear S3 Frontier, Gear S3 Classic oraz Gear S3 Explorer. W każdym z nich sterowanie ma zostać oparte na obrotowej koronce - zupełnie tak, jak u poprzedników. Każdy też otrzyma zestaw sensorów oraz będzie pracował pod kontrolą systemu Tizen. Szczegóły poznamy już niebawem, bo na początku przyszłego miesiąca.

Exynos 8895

Samsung pracuje też nad nowym chipem dla swoich topowych smartfonów. O Exynosie 8895 nie wiemy póki co zbyt wiele. Po sieci krążą jednak pogłoski, że układ ten będzie pracował z częstotliwością aż 4 GHz. Całość miałaby być produkowana w procesie technologicznym 10 nm i wykorzystywać autorskie rdzenie Samsunga oraz popularne Cortex-A53. Nowy procesor ma się pojawić w przyszłym roku i stać sercem kolejnego flagowca firmy - Samsunga Galaxy S8.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googlee-mailgithub