Google

Google Glass z nowościami - są te wyczekiwane ale i te niespodziewane

Konrad Kozłowski
Google Glass z nowościami - są te wyczekiwane ale i te niespodziewane
22

Temat Google Glass odrobinę przycichł, ale nie znaczy to wcale że prace nad rozwojem tego gadżetu stanęły w miejscu. Dzieje się i to naprawdę sporo - najnowsza aktualizacja przyniesie oczekiwaną funkcję zablokowanego ekranu czy odtwarzacza multimedialnego, ale to nie wszystko. Google Glass doczeka s...

Temat Google Glass odrobinę przycichł, ale nie znaczy to wcale że prace nad rozwojem tego gadżetu stanęły w miejscu. Dzieje się i to naprawdę sporo - najnowsza aktualizacja przyniesie oczekiwaną funkcję zablokowanego ekranu czy odtwarzacza multimedialnego, ale to nie wszystko. Google Glass doczeka się także przeglądarki internetowej.

Ostatnia ze wspomnianych nowości zaintrygowała mnie najbardziej, ponieważ w pierwszej chwili wcale nie wiedziałem w jaki sposób mielibyśmy nawigować po stronach czy klikać w linki. Pewnym rozwiązaniem byłoby pewnie wykorzystanie touchpada obecnego na boku urządzenia, lecz Googlersi postanowili umożliwić nam wykonywanie tych czynności także nieco inaczej. Gesty wykonywane głową są odpowiedzią i jestem bardzo ciekaw jak będzie wyglądało to w praktyce, ponieważ ciężko mi jest zobrazować sobie taką sytuację.

Kwestie bezpieczeństwa naszych danych i nie tylko będą najprawdopodobniej rozwiązane poprzez zwykły kod pin, który wprowadzać będziemy za pomocą touchpada. Pojawić ma się także odtwarzacz multimedialny, który jak na razie ukierunkowany będzie na muzykę, choć temat filmów wideo wcale nie jest zamknięty. Na ekranie wyświetlane maja być informacje na temat odtwarzanego utworu oraz przyciski sterujące, a dodatkowo nowością będzie opcja sterowania głośnością.


Czy patrząc na niewielkie szkiekło obok oka już niedługo wszyscy będą tak odczytywali otrzymywane wiadomości?

Planowane jest również wprowadznie sklepu z aplikacjami przygotowanymi dla Google Glass, który na ten momnt nosi nazwę kodową Boutique. Prawdopodobnie obłsugiwane będą także pliki APK, co może sugerować że możliwa będzie instalacja aplikacji z zewnętrznych kart pamięci.

Bezapelacyjnie możliwości okularów Glass są ogromne. Przed deweloperami drzwi stoją otworem, lecz jednocześnie specyficzny interfejs i sposoby nawigowania stają się pewnymi wyzwaniami. Zdaniem wielu Projekt Glass okaże się hitem na miarę iPhone'a, który to miał wyprzedzić swoja konkurencję o kilka lat. W Google Glass drzemie spory potencjał, lecz przekonanie milionów do tego typu gadżeetu może okazać się zbyt wysoko zawieszoną poprzeczką, nawet dla Google.

Źródło: Gizmodo, grafiki 1, 2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu