Felietony

Google z nową aplikacją na iOS. Fit zajmie się naszym zdrowiem i aktywnością fizyczną

Piotr Kurek
Google z nową aplikacją na iOS. Fit zajmie się naszym zdrowiem i aktywnością fizyczną
9

Google zachęca do ruchu, aktywności fizycznej i zadbania o własne zdrowie. Z pomocą ma przyjść aplikacja Google Fit, która doczekała się wersji na urządzenia z systemem iOS.

W minione wakacje Google zaprezentowało odświeżoną aplikację treningową i śledzącą aktywność fizyczną, czy samopoczucie. Nowe Google Fit trafiło na urządzenia z Androidem, jednak w Polsce musieliśmy poczekać na aktualizację kilka dodatkowych tygodni. Zmiany pojawiły się także w sekcji Fit aplikacji Wear OS w wersji na iPhone’a, jednak nie każdy korzysta z „androidowych” opasek, czy smart zegarków. Dziś, do App Store w końcu zawitała w pełni niezależna aplikacja Google Fit, która jest ciekawą alternatywą dla Zdrowia od Apple.

Google Fit w wersji na Androida i iOS to dwa główne cele, które pozwolą poprawić stan naszego zdrowia. „Minuty ruchu” i „Punkty kardio” przygotowane we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia. Ten pierwszy osiągany jest podczas każdej aktywności fizycznej — od spacerów, poprzez taniec, czy jogę. Punkty kardio wzrastają z każdą minutą spędzoną na aktywności fizycznej wymagającej większego wysiłku — trucht, jazda na rowerze, czy bieganie. Im większa intensywność, tym więcej punktów ląduje na koncie. Każdy z celów można ustawić do własnych preferencji lub zostawić, by algorytmy Google dostosowywały się w czasie do naszych potrzeb.

Zobacz też: Najlepsze aplikacje do ćwiczeń

Google Fit w wersji na iOS pobiera informacje z zewnętrznych aplikacji i urządzeń synchronizowanych z iPhonem. Można też samemu wpisywać aktywności podzielone na wiele kategorii z możliwością określenia kilokalorii, kroków, czy pokonanego dystansu.  Co najważniejsze — Fit może automatycznie pobierać dane z „applowskiej” aplikacji Zdrowie. Jak przeczytamy na ekranie powitalnym: „Fit wykorzystuje te dane do śledzenia Twojej aktywności fizycznej i stanu zdrowia oraz do personalizacji”. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie wyłączenia wymiany informacji między tymi dwiema aplikacjami. Wystarczy odwiedzić ustawienia Google Fit i odznaczyć odpowiednie opcje. Dane, jakie Fit pobiera ze Zdrowia to między innymi analiza snu, dystans (marsz, bieg, pływanie, rower), energię pochodzącą z aktywności, kroki, tętno, wagę i wzrost. Aplikacja jest dostępna w App Store i pobierzecie ją za darmo.

Źródło: Google

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu